Artykuły - Wiadomości


 
Fotowoltaika – czy warto zainwestować w odnawialne źródła energii? - zdjęcie

Fotowoltaika – czy warto zainwestować w odnawialne źródła energii?

28-01-2020

Z każdym rokiem ceny za energię elektryczną dynamicznie idą w górę. Tymczasem większość sprzętów ułatwiających codzienność nie może funkcjonować bez prądu. Czy modna ostatnimi czasy fotowoltaika rzeczywiście może przynieść oszczędności przeciętnemu gospodarstwu domowemu?

Czytaj więcej

 
 Jak skutecznie wykorzystać biomasę – kotły na słomę - zdjęcie

Jak skutecznie wykorzystać biomasę – kotły na słomę

24-01-2020

Wytwarzanie energii i ciepła z biomasy jest ekologicznym sposobem energetycznego wykorzystania tego odnawialnego źródła energii. W celu pozyskania ciepła wykorzystuje się między innymi słomę, która jest spalana w odpowiednio przystosowanych do tego kotłach na słomę.

Czytaj więcej

 
Kocioł elektryczny Gialix – wysoka jakość w przystępnej cenie - zdjęcie

Kocioł elektryczny Gialix – wysoka jakość w przystępnej cenie

23-01-2020

Coraz większa liczba Polaków decyduje się na zaopatrywanie gospodarstw domowych w prąd za pomocą systemów fotowoltaicznych. Niewątpliwie wpływ na to mają programy dotacyjne takie jak Mój Prąd czy też inicjatywy lokalne.

Czytaj więcej

 
3 największe mity dotyczące ogrzewania podłogowego [okiem eksperta] - zdjęcie

3 największe mity dotyczące ogrzewania podłogowego [okiem eksperta]

23-01-2020

Chociaż ogrzewanie podłogowe coraz skuteczniej wpiera z rynku tradycyjne rozwiązania, na jego temat wciąż krąży wiele błędnych informacji. Najpopularniejsze dotyczą negatywnego wpływu podłogówki na nasze zdrowie, samopoczucie czy budżet. Bierzemy pod lupę największe mity związane z instalacją ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego.

Czytaj więcej

 
Ginlong Solis wyróżniony przez Pekińskie Centrum Certyfikacji - zdjęcie

Ginlong Solis wyróżniony przez Pekińskie Centrum Certyfikacji

23-01-2020

Ginlong Solis – jako pierwszy chiński producent falowników fotowoltaicznych został wyróżniony najwyższym ratingiem wydanym przez Pekińskie Centrum Certyfikacji.

Czytaj więcej

 
Szkolenie: Nowe prawo zamówień publicznych dla energetyki, ciepłownictwa i przedsiębiorstw komunalnych - zdjęcie

Szkolenie: Nowe prawo zamówień publicznych dla energetyki, ciepłownictwa i przedsiębiorstw komunalnych

23-01-2020

Szanowni Państwo, zapraszamy Państwa specjalistyczne warsztaty "Nowe prawo zamówień publicznych dla energetyki, ciepłownictwa i przedsiębiorstw komunalnych", które odbedzie się w dniu 14 maja 2020 roku.

Czytaj więcej

 
Ogrzewanie na podczerwień - to jest to ! - zdjęcie

Ogrzewanie na podczerwień - to jest to !

23-01-2020

Budując dom lub remontując mieszkanie stajemy przed wieloma wyborami, jednym z najważniejszych jest wybór odpowiedniego systemu ogrzewania, który będzie ekologiczny, zapewni nam komfort cieplny , a zarazem nie zrujnuje budżetu domowego.

Czytaj więcej

 
 Prosty sposób na ograniczenie hałasu w budynkach – nowoczesne izolacje akustyczne od firmy Armacell - zdjęcie

Prosty sposób na ograniczenie hałasu w budynkach – nowoczesne izolacje akustyczne od firmy Armacell

22-01-2020

Odpowiednia akustyka pomieszczeń to jeden z czynników istotnie wpływających na ostateczny odbiór danego budynku zarówno przez inwestorów, jak i użytkowników. Nic więc dziwnego, że i jedni i drudzy oczekują perfekcyjnej izolacji akustycznej. Warto zatem już na etapie planowania obiektów uwzględnić rozwiązania, które ograniczą ilość niepożądanych odgłosów dobiegających m.in. z rur kanalizacyjnych oraz wewnętrznych części systemów odprowadzających wodę deszczową. Z myślą o poprawie kontroli hałasu w budynkach firma Armacell stworzyła efektywne i wszechstronne rozwiązania izolacyjne pozwalające szybko i łatwo spełnić wymogi zdrowego i komfortowego mieszkania.

Czytaj więcej

 
Wielka Gala "Sylwetki i Marki 30-lecia Wolności RP" - zdjęcie

Wielka Gala "Sylwetki i Marki 30-lecia Wolności RP"

20-01-2020

24 stycznia 2020 roku w Sangate Hotel Airport w Warszawie odbędzie się Wielka Gala „Sylwetki i Marki 30-lecia Wolności RP”. Jest to wydarzenie niezwykle ważne i cenione w środowisku przedsiębiorców i samorządowców, które realizowane jest przy wsparciu merytorycznym Urzędów Marszałkowskich, Wojewódzkich oraz organizacji branżowych.

Czytaj więcej

 
Kolejny ENEX z jeszcze bogatszą ofertą! - zdjęcie

Kolejny ENEX z jeszcze bogatszą ofertą!

17-01-2020

Już od 26 do 27 lutego w Targach Kielce odbywać się będą targi ENEX i ENEX Nowa Energia. Zadebiutuje na nich I Salon Budownictwa Energooszczędnego i Pasywnego. Udział w imprezie zapowiedzieli również wystawcy z Chin, Niemiec oraz Czech.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 2455

Najpopularniejsze tagi