Stiebel Eltron Green Hero z Bosch Termotechnika

Artykuły - Wiadomości


 
Sezon grzewczy? Zacznij go dobrze! - zdjęcie

Sezon grzewczy? Zacznij go dobrze!

02-12-2022

Aura za oknem skłania coraz więcej osób do spędzania wieczorów z książką w ręce i bliskim „towarzystwie” grzejnika. Aby jednak stanowił efektywne źródło ciepła, należy zadbać o jego kondycję przygotowując się do sezonu grzewczego. Co należy sprawdzić i zrobić, aby konwektor działał prawidłowo przez całą zimę? Ekspert marki Luxrad odpowiada na najczęstsze zagadnienia.

Czytaj więcej

 
Jak działają czujniki i przetworniki i co warto o nich wiedzieć - zdjęcie

Jak działają czujniki i przetworniki i co warto o nich wiedzieć

01-12-2022

Każdy sprzęt elektroniczny posiada swoje centrum zarządzania. To tam są odbierane sygnały nadawane przez użytkownika. W tym miejscu są też przetwarzane i podejmowana jest reakcja. Do tego właśnie służą układy scalone, czyli serca urządzeń. Składają się one z kilku elementów. Najczęściej pojawiają się tam również czujniki i przetworniki. Co warto wiedzieć o czujnikach oraz przetwornikach?

Czytaj więcej

 
Jak ogrzewać wodę? - zdjęcie

Jak ogrzewać wodę?

30-11-2022

Średnio każdy z domowników zużywa codziennie aż 22 litry gorącej wody o temperaturze 60˚C. Dlatego urządzenie, które ma zapewnić nam ciepłą wodę należy wybrać starannie i dostosować do liczby domowników i ich przyzwyczajeń.

Czytaj więcej

 
ThermaCompact IS od Thermaflex – nowoczesne rozwiązanie do izolacji instalacji w nowych i modernizowanych budynkach - zdjęcie

ThermaCompact IS od Thermaflex – nowoczesne rozwiązanie do izolacji instalacji w nowych i modernizowanych budynkach

30-11-2022

Do instalacji sanitarnych zlokalizowanych w bruzdach ściennych i przestrzeniach podłogowych potrzeba wytrzymałych materiałów izolacyjnych, które zapewnią trwałą ochronę oraz stabilność parametrów. Z tego względu firma Thermaflex opracowała nowoczesne otuliny ThermaCompact IS w dwóch wersjach – IS oraz IS 10, doskonale nadające się do nowych instalacji oraz tych, które są wymieniane w ramach prac renowacyjnych.

Czytaj więcej

 
Targi EXPO-GAS dla profesjonalistów - zdjęcie

Targi EXPO-GAS dla profesjonalistów

25-11-2022

Targi Kielce oraz Izba Gospodarcza Gazownictwa po raz dwunasty zapraszają na Targi Techniki Gazowniczej od 19 do 20 kwietnia 2023 roku!

Czytaj więcej

 
Które panele winylowe warto wybrać do kuchni? - zdjęcie

Które panele winylowe warto wybrać do kuchni?

25-11-2022

Jeszcze kilka lat temu nie mieliśmy tak szerokich możliwości wykończenia podłogi i najczęściej były to płytki ceramiczne. W obecnych czasach nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania pozwalają tworzyć wysokiej jakości panele winylowe, które są trwałe, piękne i odporne na uszkodzenia. To coraz popularniejszy wybór wśród inwestorów aranżujących pomieszczenie kuchenne. Podłogi dostępne są w różnych wzorach i kolorach, dzięki czemu łatwo można je dopasować zarówno do większych, jak i mniejszych pomieszczeń.

Czytaj więcej

 
Rozszerzalność cieplna izolacji technicznych – jak zapobiec mostkom termicznym? - zdjęcie

Rozszerzalność cieplna izolacji technicznych – jak zapobiec mostkom termicznym?

25-11-2022

Jednym z problemów przy projektowaniu i wykonywaniu izolacji termicznych rurociągów jest rozszerzalność cieplna materiału izolacyjnego, która może generować znaczące straty ciepła, zwłaszcza w instalacjach przemysłowych operujących w wysokich temperaturach. Jak poradzić sobie z tym zjawiskiem?

Czytaj więcej

 
BUDMA 2023 – jedyny słuszny kierunek - zdjęcie

BUDMA 2023 – jedyny słuszny kierunek

21-11-2022

Czy liderzy sektora budowlanego i architektonicznego są gotowi wykorzystać pełny potencjał zmieniającej się dynamiki branży i dalej się rozwijać, aby szerzej przynosić korzyści swoim klientom, społeczeństwu i otoczeniu? Na to i wiele innych pytań odpowiedzi należy szukać podczas targów BUDMA – wydarzenia, które łączy ludzi w biznesie.

Czytaj więcej

 
Agregaty prądotwórcze – jak urządzenia te pomogą w ogrzaniu Twojego domu? - zdjęcie

Agregaty prądotwórcze – jak urządzenia te pomogą w ogrzaniu Twojego domu?

18-11-2022

Coraz więcej osób ma problem ze znalezieniem surowca, który pomoże w ekologicznym i stosunkowo niedrogim ogrzaniu własnego lokum. Na rynku nie ma praktycznie węgla, a kłopot jest także z pelletem czy ekogroszkiem. Czy agregaty prądotwórcze mogą rozwiązać ten problem? Jeżeli tak, to jak wykorzystać te urządzenia w domu?

Czytaj więcej

 
Oszczędność i zrównoważony rozwój – przykład idzie z Thermaflex - zdjęcie

Oszczędność i zrównoważony rozwój – przykład idzie z Thermaflex

18-11-2022

W obliczu zmian klimatycznych i światowego kryzysu energetycznego, świadome firmy na całym świecie coraz mocniej stawiają na zrównoważony rozwój. Dzięki innowacyjnym oraz proekologicznym procesom, technologiom oraz postawom, możliwe jest osiąganie i utrzymywanie znaczących oszczędności w zużyciu zasobów naturalnych. O jakich działaniach tu konkretnie mowa? Na te pytania odpowiada Cezary Naliwajek, Commercial Director Insulation Europe w Thermaflex.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 3031

Najpopularniejsze tagi
 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.