LG pompy cieppła
WiloWilo

Artykuł Dodaj artykuł

Greenpower 2014 zakończone. Zapraszamy za rok!

26 - 28 maja 2015 - zapisz tę datę w kalendarzu! Już dziś zapraszamy wszystkich Państwa za rok na kolejną edycję bloku targów energetycznych.

Logo Greenpower26 - 28 maja 2015 - zapisz tę datę w kalendarzu! Już dziś zapraszamy wszystkich Państwa za rok na kolejną edycję bloku targów energetycznych.

W Poznaniu zakończyła się kolejna edycja targów Greenpower i Expopower. Partnera w biznesie można było znaleźć nie tylko wśród  ponad 200 firm uczestniczących w targach, z takich krajów jak: Austria, Belgia, Chiny, Czechy, Holandia, Litwa, Niemcy, Polska, Szwecja, Tajwan, Ukraina,Włochy. Również zwiedzający przyjechali nie tylko z Polski, ale i z Niemiec, Chin, Belgii, Danii, Szwecji, Holandii, Ukrainy oraz Rosji. Do Poznania zawitali przedstawiciele takich branż, jak: energetyka, ciepłownictwo, przedsiębiorstwa energetyki cieplnej, przesył energii, gazu, pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł energii: elektrownie wiatrowe i wodne, technika solarna, produkcja sprzętu oświetleniowego, technika świetlna, hurtownicy elektrotechniczni, dystrybutorzy wyposażenia elektrycznego, instalatorzy elektrotechniczni,  budownictwo energetyczne i elektrotechniczne.

Targi Greenpower i Expopower 2014 MTPSzczególe gratulacje należą się wystawcom, którzy uzyskali zaszczytny tytuł Złotego Medalisty targów Greenpower 2014. Wyróżnienie to otrzymały 3 firmy: LIONIC® Akumulatorowy zasobni energii firmy BENNING POWER ELECTRONICS sp. z o.o., Autonomiczny zestaw fotowoltaiczny do podgrzewania wody PVCWU od SELFA GE S.A. oraz Mikrofalownik Sunny Boy 240 prezentowany przez SMA Solar Technology AG.

Tłumy odwiedzających targi przyciągnęły również ciekawe tematy konferencji.

O wytwarzaniu energii przez samych przedsiębiorców i osoby fizyczne traktowało seminarium „Prosument – własna energia dla biznesu i domu. Uwarunkowania, technologie, finansowanie” przeprowadzone we współpracy ze współorganizatorem targów Greenpower, Polską Izbą Gospodarczą Energii Odnawialnej.

Targi Greenpower i Expopower 2014 MTP Targi Greenpower i Expopower 2014 MTP Targi Greenpower i Expopower 2014 MTP

Redakcja miesięcznika „Czysta Energia” wraz z partnerem konferencji, Polskim  Towarzystwem Fotowoltaiki, zorganizowało „II Forum Fotowoltaika dla każdego”. Stanowiło ono odpowiedź na ogromne zainteresowanie fotowoltaiką. Przyjęta w dniu 11 września 2013 roku nowelizacja prawa energetycznego (tzw. Mały trójpak) poczyniła pewien krok naprzód dla rozwoju energetyki prosumenckiej, powszechnie rozpowszechnionej w innych krajach. Jednym z najważniejszych elementów tej koncepcji są inwestycje wykorzystujące mikro i małe instalacje OZE.  W programie Forum uwzględniono więc referaty dotyczące najnowszych rozwiązań i trendów technologicznych, prawne uwarunkowania dla inwestycji oraz możliwości pozyskiwania środków finansowych.

Targi Greenpower i Expopower 2014 MTP Targi Greenpower i Expopower 2014 MTP Targi Greenpower i Expopower 2014 MTP

Drugim wydarzeniem organizowanym przez Czystą Energię było „Samowystarczalne Energetycznie Gospodarstwo Agroturystyczne”. Zaproszeni do udziału właściciele gospodarstw agroturystycznych mogli uzyskać wiedzę o tym, jak poprawić rentowność gospodarstwa przez zamontowanie np. modułów fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych do podgrzewania wody czy wskutek zainstalowania małych wiatraków oraz pompy ciepła. Gospodarstwo agroturystyczne, które będzie wykorzystywało energię z odnawialnych źródeł energii, zyska na atrakcyjności i stanie się doskonałym miejscem edukacji dla przyjeżdżających tam rodzin.

Targi Greenpower i Expopower 2014 MTP Targi Greenpower i Expopower 2014 MTP Targi Greenpower i Expopower 2014 MTP

„Praktyczne aspekty inwestycji w zieloną energię” to już V edycja Konferencji pod tym hasłem. Jej organizatorem była Redakcja serwisu IOZE oraz kwartalnika „Energetyka Wodna”. Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem, odnotowano uczestnictwo ponad 150 gości. Pojawiły się na niej delegacje ekspertów, firm wspierających swym działaniem branżę OZE. Nie zabrakło również inwestorów z branży OZE, przedstawicieli administracji publicznej, zakładów energetycznych i oczywiście mediów.

Targi Greenpower i Expopower 2014 MTP Targi Greenpower i Expopower 2014 MTP Targi Greenpower i Expopower 2014 MTP

Również studenci i uczniowie znaleźli temat dla siebie. Ostatniego dnia targów odbyła się bowiem konferencja „Młodzi na rynku pracy OZE”. Zainteresowana młodzież mogła dowiedzieć się tam o uprawnieniach projektowych i wykonawczych w branży energetyki odnawialnej oraz poznać charakterystykę rynku pracy w sektorze OZE w Polsce i na świecie.

A jak wystawcy oceniają tegoroczną edycję Greenpower?

- Dzięki udziałowi w targach Greenpower udaje nam się pozyskać podczas rozmów biznesowych nowych partnerów i inwestorów z Polski – powiedział Jakub Data, prezes firmy Remor. – Mamy również bardzo pozytywne doświadczenia dotyczące firm, które odwiedzają targi przyjeżdżając z Niemiec, Anglii, Austrii. W zeszłym roku dzięki tym kontaktom udało nam się zrealizować dwie duże inwestycje na terenie Europy Zachodniej.

Targi Greenpower i Expopower 2014 MTP Targi Greenpower i Expopower 2014 MTP Targi Greenpower i Expopower 2014 MTP

- Targi Greenpower, na których jesteśmy, były miejscem, gdzie spotkaliśmy się i zaczęliśmy rozmawiać o inwestycji. Kanały typu: strona internetowa, bezpośredni marketing nie są tak skuteczne, jak wizyta i rozmowa osobista na targach. Inwestycja to temat rozległy, nam zajął dwa lata… Uważam, ze targi jako sposób pozyskiwania klientów, w tym przypadku się rewelacyjnie sprawdziły – powiedział Przemysław Waszak, Prezes Zarządu Smart Green Systems.

- Dla inwestorów czy dla potencjalnych klientów Targi dają dużą możliwość poszukiwania wykonawców i pod tym względem Targi bardzo dobrze sprawdziły się – mówi Wojciech Wojciechowski Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Energetycznego Gubin.

Zapraszamy w przyszłym roku na Expopower i Greenpower: 26 - 28 maja 2015 ! Już niedługo dokładne informacje o nowościach i zmianach jakie planujemy na przyszłoroczną edycję.

Podobne artykuły