WILO Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Warsztaty Junkersa. Energooszczędne kotły kondensacyjne i urządzenia pozyskujące energię ze źródeł odnawialnych

We wrześniu Junkers zorganizował robocze warsztaty dla dziennikarzy z branży instalacyjnej i grzewczej. Tematem spotkania była energooszczędność nowoczesnych urządzeń grzewczych oraz wykorzystanie źródeł energii odnawialnych w systemach c.o. i do podgrzew

We wrześniu Junkers zorganizował robocze warsztaty dla dziennikarzy z branży grzewczej. Fot.: Junkers
We wrześniu Junkers
zorganizował robocze
warsztaty dla
dziennikarzy z branży
grzewczej.
Fot.: Junkers

We wrześniu Junkers zorganizował robocze warsztaty dla dziennikarzy z branży instalacyjnej i grzewczej. Tematem spotkania była energooszczędność nowoczesnych urządzeń grzewczych oraz wykorzystanie źródeł energii odnawialnych w systemach c.o. i do podgrzewania wody.

Organizatorzy przekazali także informacje o dotacjach do kolektorów słonecznych – nowym programie dofinansowania skierowanym do użytkownika końcowego, dostępnym w Polsce od września. Uczestnikom warsztatów został przedstawiony najnowszy produkt z oferty Junkersa – kocioł kondensacyjny Suprapur.

Dziennikarze uczestniczący w warsztatach wysłuchali informacji o zaletach, jakie niesie ze sobą korzystanie z urządzeń Junkers pozyskujących energię ze źródeł odnawialnych: kolektorów słonecznych i pomp ciepła oraz na bieżąco mieli okazję zadać praktyczne pytania serwisantowi urządzeń grzewczych Junkers, a także instalatorowi i jednocześnie użytkownikowi pompy ciepła.

Dużym zainteresowaniem dziennikarzy cieszyły się przykłady z życia wzięte, konkretne kwoty, z jakimi wiążą się inwestycje w urządzenia czerpiące ze źródeł odnawialnych, ich kompatybilność z konwencjonalnymi urządzeniami grzewczymi, plusy i minusy instalacji i użytkowania kolektorów słonecznych oraz pomp ciepła.

junkers2.117.011010.jpg
Fot.: Junkers

Uczestnicy spotkania mogli osobiście wziąć udział w procesie uruchamiania powietrznej pompy ciepła Junkers typ AE 60-1 z modułem wewnętrznym ASC 160-1 oraz w premierowej prezentacji nowej generacji stojących kotłów kondensacyjnych zasilanych gazem – Suprapur.

Spotkanie odbyło się w nowoczesnej sali szkoleniowej Junkers w siedzibie firmy Robert Bosch w Warszawie.

W pomieszczeniach szkoleniowych zamontowanych jest kilkanaście urządzeń wykorzystywanych do szkoleń oraz podnoszenia kwalifikacji autoryzowanych instalatorów i serwisantów - tym razem z ich budową i działaniem zapoznali się dziennikarze.

junkers3.118.011010.jpg
Uczestnicy spotkania mogli
osobiście wziąć udział w
procesie uruchamiania
powietrznej pompy ciepła
Junkers typ AE 60-1 z modułem
wewnętrznym ASC 160-1.
Fot.: Junkers

Po części teoretycznej i serii pytań, uczestnicy warsztatów obejrzeli nowoczesne urządzenia grzewcze, w jakie dział Junkers wyposażył siedzibę spółki Robert Bosch: cztery kondensacyjne kotły wiszące CerapurMaxx ZBR-90-1 o mocy 90 kW każdy, kocioł stojący Supramaxx K 306-8 o mocy 306 kW, zasobnik biwalentny (podgrzewacz pojemnościowy do podgrzewania wody użytkowej) SK 500-1 o pojemności 500 l z wbudowanymi dwoma wężownicami – kotłową oraz solarną oraz trzy kolektory słoneczne typu FKT-1S Excellence zainstalowane przed budynkiem firmy, wspomagające dodatkowo podgrzewanie wody.

Robocze warsztaty dla dziennikarzy pomogły uczestnikom w pogłębieniu wiedzy na temat energooszczędnych kotłów kondensacyjnych, kolektorów słonecznych i pomp ciepła.

Sesja pytań skierowanych bezpośrednio do fachowców z branży grzewczej i udzielone odpowiedzi uzupełniły obraz zasad funkcjonowania omawianych urządzeń grzewczych, kosztów inwestycyjnych w urządzenia z zakresu OŹE i poziomu oszczędności energii, jakie niesie ze sobą ich użytkowanie.

Artykuł został dodany przez firmę

Robert Bosch Sp. z o.o. Junkers

Junkers to marka z ponad 100-letnią tradycją, znany i ceniony na całym świecie producent gazowych urządzeń grzewczych. Junkers jako dział branżowy firmy Robert Bosch sp. z o.o. jest obecny w Polsce od 1993 roku.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły