Robert Bosch Sp. z o.o. Junkers

Artykuł Dodaj artykuł

Nowość! Kompaktowy kocioł Lumea MPX od De Dietrich

W lipcu do sprzedaży trafi nowy gazowy kocioł kondensacyjny w wersji jedno- i dwufunkcyjnej - Lumea MPX firmy De Dietrich. To wydajny kocioł w małym formacie o eleganckiej i uniwersalnej stylistyce.  

Logo De DietrichW lipcu do sprzedaży trafi nowy gazowy kocioł kondensacyjny w wersji jedno- i dwufunkcyjnej - Lumea MPX firmy De Dietrich. To wydajny kocioł w małym formacie o eleganckiej i uniwersalnej stylistyce.

Nowość! Kompaktowy kocioł Lumea MPX od De Dietrich
Lumea MPX MI
fot. De Dietrich

Najnowszy kocioł firmy De Dietrich dzięki kompaktowym wymiarom, dedykowany jest zarówno dla nowych instalacji, jak i modernizowanych. Estetyczna, a zarazem zwarta konstrukcja umożliwia łatwy montaż kotła nawet w małych pomieszczeniach i na ścianach, gdzie każdy centymetr kwadratowy ma znaczenie. Co więcej, kocioł dostępny jest także w wersji „BIC”, czyli ze zintegrowanym podgrzewaczem c.w.u. Ze stali nierdzewnej o pojemności 40 litrów. - Kocioł w tej specyfikacji dobrze sprawdzi się w mieszkaniach lub domach, w których brakuje miejsca na standardowy podgrzewacz stojący pod kotłem, a występuje zwiększone zapotrzebowanie na c.w.u. Urządzenie zapewnia aż do 500 litrów gorącej wody w 30 min. Jest również ciche za sprawą wewnętrznej izolacji dźwiękochłonnej - mówi Waldemar Matuszyński, Product manager w firmie De Dietrich.

Średnioroczna efektywność energetyczna kotła LUMEA to aż 93%, co przekłada się na wysoką sprawność sięgającą 109%, a dzięki kondensacji i wydajnemu wymiennikowi ze stali nierdzewnej, można uzyskać oszczędność energii do 30% w porównaniu z kotłami starszej generacji. Niezawodność urządzenia gwarantują sprawdzone technologie i materiały m.in. wymiennik kotła i palnik cylindryczny ze stali szlachetnej.

GAC i zwiększona modulacja dla optymalnej pracy kotła

Kocioł Lumea został wyposażony w nowatorski system Gas Adaptive Control (GAC), który gwarantuje optymalizację spalania dzięki elektronicznej kontroli i zaworowi elektronicznemu gazu. System w sposób ciągły kontroluje i optymalizuje proces spalania. GAC ułatwia również uruchomienie kotła, ponieważ nie ma konieczności regulacji manualnej, kalibracji czy wymiany dysz. Urządzenie samoczynnie dostosowuje się do rodzaju i jakości gazu, a także długości przewodów spalinowych, utrzymując przy tym najwyższą wydajność.

Nowość! Kompaktowy kocioł Lumea MPX od De Dietrich
Lumea MPX aranzacyjne
fot. De Dietrich

Lumea MPX charakteryzuje się także dużymi możliwościami modulacji od 14 do 100% mocy, dostosowując się do zapotrzebowania na ogrzewanie i c.w.u. Dopasowanie mocy grzewczej do bieżących potrzeb na ciepło pozwala zapobiec nadmiernemu przegrzaniu lub niedogrzaniu pomieszczeń budynku. Kocioł pracuje w zakresie od 3,7 do 34 kW, w zależności od wersji.

Łatwa  obsługa z czytelnym wyświetlaczem

Dla łatwiejszej obsługi kocioł wyposażono w konsolę z cyfrowym, podświetlanym wyświetlaczem ciekłokrystalicznym, który umożliwia prezentację oraz szybką zmianę poszczególnych parametrów pracy urządzenia. Naciśnięcie dedykowanego przycisku, powoduje wyświetlenie różnorodnych informacji o działaniu kotła, m.in. o zadanej temperaturze zasilania ogrzewania i c.w.u. czy ciśnieniu wody w obiegu grzewczym.

Producent dostarcza kotły Lumea wraz z hydraulicznym zestawem podłączeniowym z kompletem zaworów oraz czujnikiem zewnętrznym.

Artykuł został dodany przez firmę

BDR Thermea Poland Sp. z o.o.

Niezależnie od modelu, od najbardziej prostego do najbardziej skomplikowanego, wszystkie urządzenia grzewcze firmy De Dietrich są doskonałej jakości. Dobra jakość projektów, materiałów użytych do produkcji oraz jakość wykończenia wyrobów

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły