WILO Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Technologia pompy ciepła

Przez długi czas konwencjonalne systemy grzewcze do ogrzewania budynku używały paliw stałych, ciekłych czy gazowych. 

Przez długi czas konwencjonalne systemy grzewcze do ogrzewania budynku używały paliw stałych, ciekłych czy gazowych. W takich konwencjonalnych systemach grzewczych pomijano  aspekty środowiskowe, takie jak zużycie paliw kopalnych i zanieczyszczenie środowiska. W ostatnich latach wzrasta zainteresowanie tymi przyjaznymi dla środowiska urządzeniami, a żeby sprostać wymaganiom rynku, producenci stale rozwijają technologię pomp ciepła, aby wytwarzać najbardziej wydajne i przyjazne dla środowiska systemy w branży. Jako wiodący dostawca systemów HVAC, portfolio produktów grzewczych LG obejmuje szeroką gamę wysoce energooszczędnych i zaawansowanych systemów energii odnawialnej. Nasza misja to zapewnienie właściwego rozwiązania grzewczego dla każdych wymagań i budynku.

Technologia pompy ciepła

Pompa ciepła to urządzenie, które przekształca energię z powietrza, ziemi i wody w ciepło do celów użytkowych. Ta transformacja odbywa się poprzez zaawansowany cykl chłodniczy. Innymi słowy, odnosi się do techniki przenoszenia ciepła z odnawialnych źródeł energii, takich jak powietrze. Energia potrzebna do wytworzenia niezbędnego ciepła w porównaniu do kotłów wykorzystujących konwencjonalne paliwa kopalne, gaz czy olej wynosi jedną czwartą, a pozostałe trzy czwarte wykorzystywane jest z energii odnawialnej.

Technologia pompy ciepła

Rozwiązanie grzewcze LG zapewnia bardziej ekologiczny i energooszczędny system dla Twojego domu i biura dzięki ciągłym badaniom i rozwojowi zielonych technologii, takich jak czynnik chłodniczy R32 i sprężarka spiralna R1.

Budownictwo mieszkaniowe

Rozwiązanie ogrzewania mieszkaniowego LG może jednocześnie pokrywać zapotrzebowanie na centralne ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową w domu. W porównaniu z konwencjonalnym systemem kotłowym jest bardziej wydajny i redukuje emisję CO2 w miarę użytkowania energii odnawialnej z powietrza zewnętrznego. Co więcej, te rozwiązania grzewcze można łączyć z inteligentnymi rozwiązaniami sterującymi, LG SmartThinQTM.

Technologia pompy ciepła

W roku 2019 LG Electronics wprowadziło na rynek nową pompę ciepła Therma V Split na ekologiczny czynnik R32. Urządzenie to charakteryzuje się  przede wszystkim:

  • Wysoką wydajnością ogrzewania nawet w niskiej temperaturze,
  • Szerokim zakresem pracy,
  • Zmniejszonym poziomem hałasu.

Zaawansowana technologia pozwala jeszcze bardziej ułatwić użytkowanie poprzez zastosowanie:

  • Sterownika z intuicyjnym interfejsem,
  • Własnego rozwiązania Wi-Fi. (SmartThinQTM),
  • Monitorowania informacji o zużyciu energii.

Koncepcja Split Hydro box

THERMA V typu Split hydro box konstrukcyjnie jest rozdzielona i instalowana wewnątrz i na zewnątrz budynku. 

Te dwie jednostki są połączone orurowaniem wypełnionym czynnikiem chłodniczym, a elementy po stronie wodnej, takie jak naczynie wzbiorcze, wymiennik ciepła czy pompa wodna znajduje się wewnątrz jednostki wewnętrznej. Ponadto wszystkie podzespoły wodne związane z ogrzewaniem znajdują się wewnątrz, dzięki czemu nie trzeba martwić się o problemy związane z zamarzaniem niezależnie od zewnętrznej temperatury otoczenia.

Ten sam wygląd – ulepszone podzespoły

Technologia pompy ciepła

Kluczowe parametry i porównanie do poprzedniego modelu ( na R410A)

Nowa jednostka Therma V Split R32 posiada niski potencjał tworzenia efektu cieplarnianego (GWP – Global Warming Potential)

Nowa jednostka Therma V Split R32 posiada niski potencjał tworzenia efektu cieplarnianego (GWP – Global Warming Potential)

Wysoka wydajność ogrzewania nawet w niskiej temperaturze

R32 Split zapewnia doskonałą wydajność ogrzewania - szczególnie w niskiej temperaturze otoczenia. Wydajność grzewcza przy temperaturze zewnętrznej -7 ℃ DB jest taka sama jak nominalna, a wydajność przy temperaturze zewnętrznej -15 ℃ DB wynosi około 85% nominalnej wydajności. Wydajność ogrzewania R32 Split w niskiej temperaturze otoczenia została zwiększona o ponad 18% w porównaniu z Splitem R410A.

Technologia pompy ciepła

Wysoka efektywność energetyczna

Dyrektywa w sprawie etykiet energetycznych jest kluczowym czynnikiem wyboru urządzenia grzewczego na europejskim rynku ogrzewania. Typ R32 Split ma oznaczenie etykiety energetycznej A +++ w rozporządzeniu dotyczącym etykietowania energetycznego ErP.

Technologia pompy ciepła

Szeroki zakres działania

Dzięki temperaturze wody wylotowej mogącej osiągać do 65 °C, gama grzejników średnio temperaturowych może być w pełni wykorzystana. W rezultacie pompa ciepła R32 Split ma wysoką konkurencyjność zarówno w przypadku wymiany obecnego źródła ogrzewania, jak i zastosowania nowego systemu.

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły