LG pompy cieppła
WiloWilo

Artykuł Dodaj artykuł

Pulsator walczy o Czyste Powietrze

Zbliża się nowy rok, a co za tym idzie kolejne edycje programów mających na celu poprawę jakości powietrza w Polsce. Wspierany przez inicjatywy lokalne – takie jak np. wrocławska Kawka + - rządowy program Czyste Powietrze przewiduje likwidację czterech milionów kopciuchów do 2029 roku.

 

Zbliża się nowy rok, a co za tym idzie kolejne edycje programów mających na celu poprawę jakości powietrza w Polsce. Wspierany przez inicjatywy lokalne – takie jak np. wrocławska Kawka + - rządowy program Czyste Powietrze przewiduje likwidację czterech milionów kopciuchów do 2029 roku. 

Niezdecydowanych dotąd na wymianę kotła przekonać powinny atrakcyjne warunki finansowe ich zakupu oraz pomoc w formalnościach, którą oferuje coraz większa liczba instytucji. Jednym z urządzeń spełniających wszelkie wymogi programu jest gazowy kocioł pulsacyjny Pulsator francuskiej marki Auer.

Kocioł z opatentowanym rozwiązaniem pulsacyjnego spalania gazu jest najczystszym w swojej klasie cenowej.

Czym właściwie jest Pulsator, czyli inaczej mówiąc kocioł pulsacyjny?  Jest to wysokiej klasy gazowy kocioł kondensacyjny, posiadający - z racji swojej konstrukcji - wiele zalet nieosiągalnych dla tradycyjnych kotłów gazowych wyposażonych w palnik.

Pulsator walczy o Czyste Powietrze

Działanie kotła oparte jest o pulsacyjne spalanie gazu – w komorze spalania zachodzi 115 mikrowybuchów na sekundę, dzięki czemu oszczędności w zużyciu gazu sięgają nawet 15% w stosunku do innych kondensatów.

Co ważne dla każdego użytkownika -  zapewnia niemal doskonałe przetworzenie energii, co jest główną przyczyną obniżenia kosztów jego eksploatacji. Poza tym znacznie redukuje koszty instalacji i systemu odprowadzenia spalin. Kocioł pulsacyjny jest więc poważną alternatywą wśród gazowych kotłów kondensacyjnych.

Urządzenie to znajduje zastosowanie w małych domach jednorodzinnych, budownictwie wielorodzinnym, obiektach użyteczności publicznej i obiektach przemysłowych.

Oszczędny, trwały i ekologiczny!

Co jest źródłem oszczędności? Kocioł pulsacyjny to w istocie silnik pulsacyjny ze spiralnym systemem wydechowym, zamknięty w wymienniku ciepła o dużej pojemności wodnej i zapewniający niemal doskonałe przeniesienie energii do instalacji grzewczej. To właśnie jest główny czynnik wpływający na obniżenie kosztów użytkowania kotła. Jego wyjątkowa konstrukcja znacznie redukuje koszty instalacji i systemu odprowadzenia spalin. 

Co istotne, Pulsator standardowo wyposażony jest w sterowanie dla trzech niezależnych obiegów grzewczych. Bardzo prosta konstrukcja i doskonała jakość użytych materiałów (Inox 316L) zapewniają funkcjonowanie kotła przez dłuższy okres niż w przypadku kotłów z palnikiem. Kocioł pulsacyjny jako jedyny posiada aprobatę techniczną na zastosowanie przewodów wydechowych z PCV-U. Rozwiązanie to pozwala znacznie ograniczyć koszty instalacji.

Dzięki pulsacyjnemu systemowi spalania gazu, kocioł nie ma ograniczeń wynikających z możliwości modulacyjnych palnika. Moc dostępna jest w zakresie już od 1kW. Nie ma również ryzyka przewymiarowania kotła w instalacji grzewczej. Pulsator nie wymaga regulacji i czyszczenia, co gwarantuje stałą sprawność mimo upływu czasu i utrzymuje zużycie gazu na niezmiennie niskim poziomie.

Wyłącznym dystrybutorem kotłów pulsacyjnych na terenie Polski jest firma Ciepło-Tech Sp. J.

Artykuł został dodany przez firmę

Ciepło-Tech sp.j. - wyłączny przedstawiciel marki Auer w Polsce

CIEPŁO-TECH s.j. to wyłączny przedstawiciel: marki AUER - producenta nowoczesnych kotłów kondensacyjnych i pomp ciepła oraz marki LAPESA - producenta najwyższej klasy zasobników CWU.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły