Stiebel Eltron Green Hero z Bosch Termotechnika

Artykuł Dodaj artykuł

Termo-detektor UniversalTemp dla majsterkowiczów

Mały, lekki i poręczny, odpowiedni do różnych zastosowań

Mały, lekki i poręczny, odpowiedni do różnych zastosowań

  • Wszechstronny: duży zakres mierzonych temperatur od –30 do +500 stopni Celsjusza
  • Intuicyjny: łatwe w obsłudze urządzenie z wyświetlaczem do szybkich pomiarów

Termo-detektor UniversalTemp dla majsterkowiczówfot. Bosch

Bosch UniversalTemp pomaga użytkownikom w szybki, łatwy i komfortowy sposób mierzyć temperaturę powierzchni. Urządzenie mierzy temperatury od –30 do +50 stopni Celsjusza, wykorzystując zasadę pomiaru w podczerwieni. Jest to jedno z urządzeń o największym zakresie mierzonych temperatur dostępnych na rynku. UniversalTemp radzi sobie z typowymi zadaniami takimi jak sprawdzenie równomiernej mocy grzewczej grzejników czy też wykrywanie strat energii spowodowanych niedostateczną izolacją, ale pomoże także w sprawdzeniu, czy np. kamień do pizzy osiągnął właściwą temperaturę pieczenia. UniversalTemp pomaga oszczędzać energię i jest gotowy do pracy w parę chwil. Urządzenie posiada trzy tryby pomiaru. Każdy z nich przypisany jest do określonej kategorii materiałów. Tryby te uwzględniają emisyjność (emisję ciepła) danej powierzchni w czasie pomiaru w podczerwieni. Dzięki temu możliwe jest bardziej precyzyjne określenie temperatury powierzchni różnych materiałów, takich jak beton, granit, laminaty, piasek, korek, porcelana czy szkło. Dołączona do urządzenia lista materiałów pomaga wybrać prawidłowy tryb pracy.

Łatwa obsługa, szybki wynik pomiaru

Wynik pomiaru wskazywany jest na podświetlonym wyświetlaczu o czarnym tle, co znacząco poprawia jego czytelność. Na wyświetlaczu można odczytać aktualną oraz poprzednio zmierzoną wartość. Dodatkowo użytkownicy mogą zobaczyć, czy pomiar jest w toku, sprawdzić stan naładowania baterii oraz upewnić się, który tryb pomiaru jest aktualnie aktywny.

Aby wykonać pomiar, użytkownik musi wybrać żądany tryb, naciskając przycisk „Mode” na wyświetlaczu, ustawić urządzenie prostopadle do badanej powierzchni i rozpocząć pomiar za pomocą wygodnego w obsłudze włącznika. Przy naciśniętym włączniku urządzenie wykonuje pomiar ciągły temperatury powierzchni, na którą pada wiązka światła podczerwonego i stale wyświetla zmierzoną wartość. Umożliwia to określenie minimalnej i maksymalnej temperatury dla danej powierzchni, np. w celu wykrycia mostków termicznych czy sprawdzenia równomiernej mocy grzania grzejników.

Urządzenie UniversalTemp jest dostępne w sprzedaży.

Podobne artykuły

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.