LG pompy cieppła
BuderusBuderus

Artykuł Dodaj artykuł

Czym charakteryzuje się balkon francuski?

Balkon francuski – być może słyszałeś już takie określenie, ale nie do końca wiesz, co wyróżnia ten rodzaj balkonu i jak on wygląda. Jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę na ten temat i dowiedzieć się więcej, koniecznie przeczytaj nasz najnowszy artykuł. Sprawdź, czym charakteryzuje się balkon francuski i gdzie zamówisz gotowe modele.

Balkon francuski – być może słyszałeś już takie określenie, ale nie do końca wiesz, co wyróżnia ten rodzaj balkonu i jak on wygląda. Jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę na ten temat i dowiedzieć się więcej, koniecznie przeczytaj nasz najnowszy artykuł. Sprawdź, czym charakteryzuje się balkon francuski i gdzie zamówisz gotowe modele.

Balkon francuski – czyli jaki?

Balkon francuski, nazywany też balustradą francuską bądź portfenetrem, to rodzaj balkonu, który ogranicza się jedynie do okna balkonowego oraz balustrady.

Czym charakteryzuje się balkon francuski?

Tego typu balkon – podobnie jak klasyczne balkony – pozwala doświetlić pomieszczenie, ale nie jest przeznaczony do rekreacji. Niestety, nie da się tam ustawić mebli ogrodowych, ale za to można postawić na balkonie rośliny i w ten sposób stworzyć oryginalną ozdobę swojego mieszkania. Pomysłów na ciekawą aranżację jest wiele, nic więc dziwnego, że balkon francuski jest chętnie stosowany w budownictwie mieszkaniowym.

Jakie rośliny powinny znaleźć się na balkonie francuskim?

Wybierając rośliny na balkon francuski, musisz wziąć pod uwagę kilka kwestii. Po pierwsze – usytuowanie balkonu, a po drugie – jego wymiary. W zależności od modelu barierki bardziej lub mniej przylegają do okna, a w niektórych przypadkach masz do dyspozycji niewielką niszę, na której możesz umieścić większą doniczkę ogrodową. Są jeszcze modele, w których balkon tworzony jest przez barierkę praktycznie przylegającą do okna. Jeśli na Twoim balkonie znajduje się parapet, to możesz na nim ustawić małe bądź większe doniczki. To zwiększa Twoje możliwości aranżacyjne. Oczywiście, nie jest to jednoznaczne, z tym że jeśli masz do dyspozycji tylko barierkę, to gorzej urządzisz balkon. Nic bardziej mylnego, wciąż możesz skorzystać z barierki i zawiesić na nich doniczki z kwiatami. Polecamy również rośliny pnące lub kaskadowe. Taki rodzaj roślin gwarantuje bardzo ciekawy efekt.

Nowoczesny balkon w Twoim domu

Chcesz mieć balkon francuski w swoim domu? Cenionym na naszym rodzimym rynku producentem balkonów francuskich, balustrad, ogrodzeń palisadowych, czy profili aluminiowych jest Fello. Dostępne w ofercie firmy modele balkonów francuskich są precyzyjne wykonane i to z wysokiej jakości materiałów, takich jak aluminium oraz stal nierdzewna. Wszystkie balkony są lakierowane proszkowo, a klienci mają do wyboru modele z oferty podstawowej i rozszerzonej. W standardowej znajdziesz kolory z palety RAL, w rozszerzonej opcji zamówisz aż 6 odcieni imitujących drewno. Na koniec warto wspomnieć o kombinacjach lakierowania dla balustrad, jakie oferuje Fello. W przypadku palety RAL masz 4 opcje do wyboru: standardową (z nacięciami inox), w całości (oznacza to, że barierka nie będzie miała niemalowanych elementów), mieszaną (możesz dowolnie mieszać kolory RAL w ramach jednej barierki) oraz wersję z akcentem imitującym drewno – w takim przypadku jedna lub dwie sztachety balkonowe mogą być wypełnione drewnopodobnym kolorem. W przypadku rozszerzonej opcji kombinacje przedstawiają się następująco: barierki zawsze z nierdzewnymi nacięciami (inox), możesz wymieszać dowolne kolory bądź zdecydować się na jeden odcień. Ostatnią opcją jest akcent RAL, to rozwiązanie działa na takiej zasadzie jak w wersji standardowej, tym razem jednak jedna lub dwie sztachety mogą zostać wypełnione kolorem z podstawowej palety.