Koszyk: BRAK

LG pompy ciepła - 5 lat gwaracji Buderus

Artykuł Dodaj artykuł

Inwertery na propanie marki Auer dostępne już także w Polsce!

Francuski producent wysokotemperaturowych pomp ciepła typu monoblok z czynnikiem roboczym propanem – R290 wprowadził do oferty urządzenia, które dzięki inwerterowym sprężarkom wyróżniają się szerokim zakresem modulacji mocy – już od 15%.

Francuski producent wysokotemperaturowych pomp ciepła typu monoblok z czynnikiem roboczym propanem – R290 wprowadził do oferty urządzenia, które dzięki inwerterowym sprężarkom wyróżniają się szerokim zakresem modulacji mocy – już od 15%.

Przeznaczone do obsługi jednego lub dwóch obiegów oraz produkcji ciepłej wody użytkowej, mogą współpracować z niezależnym lub zintegrowanym zbiornikiem. Wartą uwagi nowością jest kompletnie wyposażony model pilota DS. W skład tej jednostki wchodzą:

  • 8-litrowe naczynie wzbiorcze
  • Grzałka 3 kW zintegrowana z modułem żeliwnym
  • Zintegrowany zbiornik CWU o pojemności 170 litrów
  • Rozdzielacz hydrauliczny
  • Zawór 3-drogowy
  • 2 pompy obiegowe
  • Automatyczny odpowietrznik
Pilot DSPilot DS

Podobnie jak znane wszystkim pompy HRC tego producenta, HTi doskonale nadają się do projektów ogrzewania w domach jednorodzinnych lub wielorodzinnych. Ze względu na temperaturę wody uzyskiwaną nawet na poziomie 70 st. C urządzenia te idealnie sprawdzają się w przypadku modernizacji kotłowni - nie wymagają ingerencji w instalację opartą o grzejniki wysokotemperaturowe.

W inwestycjach opartych na instalacjach niskotemperaturowych (ogrzewanie podłogowe, grzejniki niskotemperaturowe, klimakonwektory), gdzie temperatura wody grzewczej może wynosić jedynie 35/28℃, współczynnik COP pompy HTi wzrasta aż do 5,4.

HTiHTi

Kolejnym wielkim atutem pomp francuskiego producenta jest łatwość ich montażu. W przypadku tych monobloków z ekologicznym czynnikiem R290 instalacja opiera się o proste połączenie hydrauliczne pomiędzy agregatem i pilotem. Niewykorzystanie gazów freonowych oznacza brak konieczności ingerencji w obieg chłodniczy, dzięki czemu instalacja pompy nie wymaga uprawnień F-gazowych. Najnowocześniejsza, wykorzystująca propan technologia przekłada się jednocześnie na sprawność urządzenia jak i na troskę o środowisko.

Znany z wysokiej jakości urządzeń Auer i tym razem wykorzystał komponenty gwarantujące długoletnią, bezproblemową eksploatację. To między innymi solidna konstrukcja z antykorozyjną konstrukcją panelu stalowego i ochroną anty-UV, wymiennik wykonany w całości ze stali nierdzewnej czy też parownik z powłoką antykorozyjną.

Wyłącznym polskim dystrybutorem marki Auer jest Ciepło- Tech Sp. J. (Grupa BRANN)

Artykuł został dodany przez firmę

BRANN

Grupa BRANN wyrosła z wieloletniego doświadczenia firmy Ciepło-Tech Sp. J., będąc bezpośrednim kontynuatorem jej misji. Od ponad 15 lat nieustannie oferujemy najlepsze, często unikalne rozwiązania w branży grzewczej.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły