Koszyk: BRAK

LG pompy ciepła - 5 lat gwaracji Buderus

Artykuł Dodaj artykuł

Łuparka do drewna - jak wybrać najlepszy rębak?

Musisz kupić rębak do drzewa? Pamiętaj, że najważniejsza jest moc silnika i wydajność maksymalna.

Musisz kupić rębak do drzewa? Pamiętaj, że najważniejsza jest moc silnika i wydajność maksymalna. Znajdź narzędzie, dzięki któremu pozyskasz spore ilości opału, a jednocześnie nie będziesz musiał się męczyć. Twoja praca może być efektywna i energooszczędna - wystarczy, że wybierzesz odpowiedni produkt.

Łuparka do drewna

Poszukując łuparki do drewna, rozważ nowoczesne urządzenia. Nowe rozwiązania pozwolą Ci nie tylko przygotować drewno na okres jesienno-zimowy, ale również pozbyć się gałęzi, zaoszczędzić czas oraz obniżyć rachunki za prąd. Najwyższej jakości rębaki nie muszą kosztować fortuny - wystarczy, że wiesz, gdzie szukasz.

Do czego potrzebny jest rębak?

Rębaki do drewna służą do profesjonalnego, szybkiego i bezpiecznego przygotowywania drzewa na opał. Mogą być zarówno wykorzystywane w gospodarstwach domowych, jak i w przemyśle. W ofercie znanych producentów znaleźć można produkty, dzięki którym rozdrobnić można zarówno większe kawałki drzew oraz pnie, jak i fragmenty cienkich gałęzi. Wszystkie te maszyny mają wysoką moc silnika, dzięki czemu kruszą wkładany do nich materiał i przerabiają go na tzw. zrębki.

Mogą przydać Ci się zarówno do przygotowania materiałów do palenia w czasie jesieni i zimy, jak i w przypadku, gdy masz niewielki park lub sad wokół domu, który chcesz utrzymywać w porządku. W tej drugiej sytuacji łatwo można pozbyć się z ich pomocą np. niechcianych gałęzi połamanych przez wiatr.

Łuparka do drewna to produkt potrzebny osobom, które w celach zawodowych lub prywatnych opiekują się większą ilością terenów zielonych. Rębaki przyśpieszają prace w terenie, a jednocześnie mogą być energooszczędne. Dzięki profesjonalnym zabezpieczeniom są też bezpieczne i stanowią zagrożenia dla osób postronnych.

Rodzaje łuparek do drewna

Istnieje wiele kryteriów podziału łuparek do drzewa. Charakteryzować je może moc silnika, domyślne przeznaczenie czy rodzaj ostrza. Najczęściej jednak wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje tego sprzętu:

  • łuparki spalinowe;
  • łuparki hydrauliczne;
  • łuparki elektryczne.

Rębaki spalinowe zostały stworzone do wydajnej pracy w terenie. Są najgłośniejsza ze wszystkich trzech rodzajów i trzeba je poddawać regularnym przeglądom. W swojej ofercie często mają je sklepy gwarantujące profesjonalny sprzęt dla zawodowców, bo można dzięki nim pozyskać drzewo opałowe w wielkich ilościach.

Rębaki hydrauliczne to urządzenia o największej mocy - da się z ich pomocą rozdrobnić nawet największe i najtwardsze fragmenty drzew. Sprzęt ten stworzony jest do pracy ekstremalnej dzięki swojej bardzo wytrzymałej konstrukcji. Działa za to najwolniej, a jego naprawy (choć zdarzają się dość rzadko) są zwykle bardzo kosztowne. Kłopotliwa jest także ich dostawa ze względu na wymiary i wagę.

Rębaki elektryczne będą dla Ciebie odpowiednie, jeśli potrzebujesz praktycznego narzędzia do sporadycznych prac w obrębie gospodarstwa domowego. Zwykle są stosunkowo tanie i poręczne.

Często rębak jest również wykorzystywany do rozdrabniania gałęzi - jeśli szczególnie Ci na tym zależy, sprawdź modele dysponujące specjalnymi trybami stworzonymi do tego celu. Często opierają się na systemie automatycznego wciągania niezbyt grubych gałązek, co zdecydowanie przyśpiesza i ułatwia prace.

Jak wybrać najlepszy rębak?

Przede wszystkim określ swoje potrzeby i wymagania - nie warto przepłacać za sprzęt, którego potencjału i tak nie wykorzystasz. Z drugiej strony - cena powinna być atrakcyjna i odpowiadać jakości wykonania sprzętu.

Wydajność maksymalna

Gdy już wiesz, jaka cena jest w Twoim zasięgu, zorientuj się, jakie rodzaje drzew będziesz kruszył. Zrób research i sprawdź, jaka siła nacisku jest do tego potrzebna. Następnie zobacz, która łuparka do drewna ma do tego odpowiednie predyspozycje.

Warto w tym miejscu oszacować też, jaka jest maksymalna średnica kłód, które chcesz rozdrabniać. Jeśli są dość duże, to mogą się nie zmieścić do mniejszych modeli rębaków, które lepiej nadadzą się np. do gałęzi. Nie bez znaczenia jest też odbiór szczapek - jeśli wyskakujące kawałki będą zbyt grube, możesz ich nie dać rady wsadzić do swojego pieca.

Rębaki zwykle są używane na świeżym powietrzu, ale przechowywać je lepiej pod dachem. Sprawdzając dostępne oferty, warto skupić się na modelach wyposażonych w kółka, które łatwiej będzie transportować. Ich cena zwykle nie jest też zbyt wygórowana, a gwarantuje wygodę i przyjemność z obsługi. Są to urządzenia dość duże, sprawdź więc, jaka jest ich maksymalna średnica i czy zmieści się ona do Twojego garażu lub pod wiatę.

Oszczędzaj siły i energię elektryczną

Wielu producentów ma w swojej ofercie nowoczesne modele, dzięki którym na twoje konto bankowe trafi z czasem więcej pieniędzy. Jak to możliwe? Choć ich cena jest nieco wyższa, są energooszczędne i w dłuższej perspektywie pozwalają na spore oszczędności i niższe rachunki za prąd przed sezonem grzewczym.

Czy wiesz już, które rębaki do drewna spełnią Twoje wymagania i jaka jest maksymalna średnica kłód, które chcesz rozdrobnić? Jeśli tak - wybierz interesującą Cię ofertę i czekaj na akceptację oraz wysyłkę towaru. Jesień zbliża się wielkimi krokami, a siedzenie z bliskimi przy rozgrzanym kominku będzie czystą przyjemnością.

Artykuł sponsorowany

Podobne artykuły