LG pompy ciepła - 5 lat gwaracji Buderus

Artykuł Dodaj artykuł

Nagrzewnica powietrza - benzyna, diesel czy gaz? Która sprawdzi się najlepiej w Twoich warunkach pracy?

Nagrzewnica powietrza to urządzenie idealnie sprawdzające się małych, średnich i dużych obiektach, celem ogrzania powietrza.

Nagrzewnica powietrza to urządzenie idealnie sprawdzające się małych, średnich i dużych obiektach, celem ogrzania powietrza. Występuje w różnych wersjach, co determinuje jej miejsce użytkowania. Do wyboru są nagrzewnice benzynowe, gazowe i wykorzystujące olej napędowy. Wykorzystywane mogą być także jako osuszacze. Które z nich i czym się charakteryzują? Jaki model sprawdzi się najlepiej w danych warunkach pracy?

Nagrzewnica powietrza

Nagrzewnice gazowe – niedrogo i wygodnie

Dobry stosunek jakości do ceny oferuje nagrzewnica gazowa. Takie urządzenie sprawdza się praktycznie w dowolnym miejscu, ponieważ nie wymaga podłączenia do prądu stałego. Model na gaz i sam gaz do niego są niedrogie, dzięki czemu z tej propozycji skorzysta każdy, kto szuka kompromisu między kosztami a użytecznością.

W przypadku nagrzewnic gazowych należy jednak pamiętać o tym, że w trakcie ich pracy wytwarzane są niebezpieczne dla człowieka gazy. Zastosowanie modelu gazowe jest zatem możliwe tylko w miejscach o prawidłowo i sprawnie działającym systemie wentylacyjnym.

Nagrzewnice olejowe – najbardziej wydajne

Spośród dostępnych modeli nagrzewnic za najbardziej wydajne uważa się te, do których pracy niezbędny jest olej napędowy. Należą do droższych urządzeń, jednak w parze z wysoką ceną idzie trwałość, jakość, wygoda użytkowania i możliwości zastosowania.

Nagrzewnice olejowe sprawdzają się w średnich i dużych pomieszczeniach. Mogą być dodatkowo wyposażone w system odprowadzania spalin, dzięki czemu nadają się do zastosowania w miejscach, w których przebywają ludzie. Gwarantują wygodną eksploatację, a konieczne do pracy paliwo jest stosunkowo tanie.

Nagrzewnica jako osuszacz powietrza

Nagrzewnica szybko podnosi temperaturę powietrza, dlatego nadaje się do zastosowania jako osuszacz. Może być więc alternatywą dla zakupu oddzielnego sprzętu do osuszania.
W tej roli sprawdzają się nagrzewnice zasilane paliwem. Nie należy stosować gazowych, ponieważ ze względu na to, w jaki sposób działają, prowadzą do podniesienia poziomu wilgotności w pomieszczeniu.

Profesjonalny osuszacz powietrza

Choć nagrzewnica może również posłużyć do zniwelowania nadmiaru wilgotności w pomieszczeniu, na dłuższą metę lepiej sprawdza się profesjonalny osuszacz. Urządzenie, które przy dodatniej temperaturze panującej na zewnątrz działa samodzielnie.

Osuszacz wyrównuje poziom wilgotności w pomieszczeniach, dzięki czemu zapobiega rozwojowi grzybów i pleśni. Jest również niezastąpiony podczas rozmaitych prac remontowych i budowlanych. Pozwala na zdecydowanie szybsze osuszenie powierzchni, dzięki czemu prace mokre przebiegają krócej; finalnie skróceniu ulega czas przeznaczony na cały remont.

Zarówno w przypadku wyboru nagrzewnicy, jak i osuszacza liczy się dopasowanie urządzenia do bieżących potrzeb, rodzaju wykonywanych zadań, a także miejsca/pomieszczenia, w którym ma być wykorzystywany sprzęt. Odpowiedni zakup to bowiem nie tylko ten, który mieści się w zaplanowanym budżecie.

Artykuł sponsorowany

Podobne artykuły