Green Hero z Bosch Termotechnika

Artykuł Dodaj artykuł

Ochrona przed przeciekami i izolacja akustyczna w jednym – S-Press PLUS od Uponor

Przecieki to problem, który często pojawia się w miejscach łączenia armatury z kolanem naściennym instalacji wodnej umieszczonym w ścianie.

Przecieki to problem, który często pojawia się w miejscach łączenia armatury z kolanem naściennym instalacji wodnej umieszczonym w ścianie. W razie wystąpienia nieszczelności może dojść do przecieku wewnętrznego, który nie tylko jest trudny do usunięcia, ale też generuje znaczne koszty. Na szczęście dostępne są rozwiązania pomagające zmniejszyć ryzyko wycieku. W ofercie firmy Uponor znajdziemy innowacyjny zestaw do izolacji akustycznej S-Press PLUS, który umożliwia odprowadzenie wody z ewentualnych wycieków, a dodatkowo izoluje akustycznie połączenia instalacji od konstrukcji budynku.

Izolacyjny zestaw S-Press PLUS UponorIzolacyjny zestaw S-Press PLUS Uponor

Sposób na szczelne i ciche rury

Zestaw do izolacji akustycznej S-Press PLUS od Uponor to pierwszy na rynku produkt zapewniający uszczelnienie połączeń armatury z jednoczesnym odizolowaniem akustycznym od konstrukcji budynku. Rozwiązanie to istotnie ogranicza ryzyko powstania tzw. mostków akustycznych, czyli miejsc przenikania energii akustycznej pomiędzy ścianą, a systemem instalacji wodnej. Dodatkowo, zapobiega ono przeciekom wewnętrznym, które często występują w nieszczelnych połączeniach armatury z kolanem naściennym instalacji umieszczonym w ścianie. Dzięki funkcji drenażowej wyciekająca woda nie wsiąka w ścianę budynku, ale jest odprowadzana przed nią, co dodatkowo przyspiesza wykrycie i usunięcie usterki. Warto przy tym zaznaczyć, że zastosowana w złączkach S-Press PLUS technologia odprowadzania wody z wycieku w kierunku ściany została zaprojektowana zgodnie z normą DIN 18534.

Łatwość instalacji i gwarancja niezawodności

Zestaw do izolacji akustycznej S-Press PLUS od Uponor to gwarancja trwałego połączenia rurowego w instalacjach oraz sposób na ułatwienie pracy instalatorom. Dzięki nowej płytce montażowej płaskiej i kątowej z rozszerzonym rozstawem do 80 mm precyzyjne dopasowanie jest jeszcze łatwiejsze. Nowa głębokość zabudowy płytki kątowej – 57 mm zamiast dotychczasowych 46 mm – zwiększa głębokość ułożenia rury w ścianie, a tym samym umożliwia zastosowanie rur z izolacją do 13 mm. Co istotne, złączki zostały oznaczone kolorystycznie w zależności od ich średnicy, a dodatkowo umieszczono na nich kody QR przekierowujące do strony internetowej na której można znaleźć dodatkowe informacje – tym samym montaż staje się jeszcze prostszy i szybszy.

Zestaw do izolacji akustycznej Uponor S-Press PLUS jest odpowiedni dla kolan naściennych U-kształtnych z serii złączek S-Press PLUS 16 mm i 20 mm z gwintem wewnętrznym 1/2". Złączki występują w rozmiarach od 16 do 32 mm, zarówno w wersji z mosiądzu, jak i PPSU. Długość izolacji akustycznej oraz drenażu wynosi 50 mm i może być instalowana bez dodatkowego przedłużenia dla kolan naściennych Uponor M, L i XL 16-Rp ½" i 20-Rp ½". Wielkość całego systemu została zredukowana do minimum, dzięki czemu instalacja jest zlicowana ze ścianą. Potwierdzeniem najwyższej jakości tego rozwiązania jest fakt, że zostało ono przetestowane przez Instytut Fraunhofera w zabudowanie suchej i mokrej, zgodnie z normą DIN 4109 i VDI 4100 SSt 1 i 2, a także dla montażu płyt gipsowo-kartonowych dodatkowo SSt 3.

Artykuł został dodany przez firmę

Uponor Sp. z o.o.

 Firma Uponor Sp. z o.o. dostarcza niezawodne rozwiązania ogrzewania/chłodzenia płaszczyznowego oraz instalacje wodociągowe i grzejnikowe, bazujące na systemach elastycznych i trwałych rur wielowarstwowych i PE-Xa. 

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły