Green Hero z Bosch Termotechnika

Artykuł Dodaj artykuł

Zwycięzcy VIII edycji programu „Bosch Termotechnika Szkoli” ogłoszeni podczas uroczystej gali finałowej w siedzibie Bosch

9 czerwca br. w siedzibie Bosch w Warszawie odbyła się gala finałowa VIII edycji Programu Bosch Termotechnika Szkoli.

9 czerwca br. w siedzibie Bosch w Warszawie odbyła się gala finałowa VIII edycji Programu Bosch Termotechnika Szkoli. W tej edycji zostało wyłonionych 15 laureatów, a wśród nich 5 najlepszych otrzymało voucher na kurs oraz egzamin dający uprawnienia wykonywania zawodu instalatora urządzeń grzewczych. Nagrodzonych zostało również 5 najlepszych szkół z całej Polski.

Bosch Termotechnika Szkoli

Bosch Termotechnika Szkoli to program edukacyjny prowadzony we współpracy ze szkołami średnimi, kształcącymi na kierunkach: technik gazownictwa, technik urządzeń sanitarnych i na kierunkach pokrewnych. Celem programu jest poszerzanie wiedzy uczniów w zakresie nowoczesnych urządzeń i systemów grzewczych. Uczestnicy zyskują przydatną na rynku pracy wiedzę ekspercką oraz biznesową. Program ma także na celu promocję zawodu instalatora urządzeń grzewczych.

Bardzo się cieszę, że po długiej pandemii mogliśmy zaprosić laureatów i nauczycieli do naszej siedziby w Warszawie na uroczystą galę finałową. Mogliśmy na żywo porozmawiać z uczestnikami programu i zapytać o ich feedback, który jest dla nas niezwykle ważny. Niezmiennie jednak, z edycji na edycję obserwujemy wzrost zainteresowania uczniów programem oraz chęci zdobywania praktycznej wiedzy i kompetencji, które potem mogą wykorzystać wchodząc na rynek pracy.” - podsumowuje Piotr Narkiewicz, Dyrektor Marketingu (region CE), Bosch Termotechnika.

W ramach programu firma Bosch zaprasza nauczycieli techników na szkolenia. Następnie nauczyciele przekazują zdobytą wiedzę zainteresowanym uczniom, przygotowując ich do testów z trzech obszarów: techniki kondensacyjnej, rekuperacji i pomp ciepła.

Uczniowie z najlepszymi wynikami w testach zdobywają nagrody: m.in. elektronarzędzia marki Bosch. Nagrodą główną za I miejsce jest kurs i egzamin na uprawnienia gazowe i elektryczne w zakresie eksploatacji urządzeń grzewczych. Zdobycie uprawnień ułatwia start na rynku pracy i znalezienie pracy w zawodzie, np. w charakterze Autoryzowanego Instalatora Bosch Termotechnika.

W VIII edycji programu organizowanego w roku szkolnym 2021/2022 wzięło udział 403 uczniów z 37 szkół. Natomiast we wszystkich ośmiu edycjach programu wzięło udział łącznie ponad 2000 uczniów z 37 szkół z całej Polski.

Artykuł został dodany przez firmę

Robert Bosch Sp. z o.o. Bosch Termotechnika

Bosch Termotechnika to producent nowoczesnych i energooszczędnych urządzeń przeznaczonych do ogrzewania, chłodzenia i wentylacji pomieszczeń a także przygotowania ciepłej wody użytkowej.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły