Green Hero z Bosch Termotechnika

Artykuł Dodaj artykuł

Pierwszy na świecie kocioł zasilany w 100% wodorem przeszedł trzy lata testów w warunkach rzeczywistych

Minęły trzy lata od rozpoczęcia testów pierwszego na świecie domowego kotła zasilanego w 100% wodorem. BDR Thermea Group udostępniła wyniki wizyty konserwacyjnej.

Minęły trzy lata od rozpoczęcia testów pierwszego na świecie domowego kotła zasilanego w 100% wodorem. BDR Thermea Group udostępniła wyniki wizyty konserwacyjnej.

W czerwcu 2019 r. w niderlandzkim mieście Rozenburg, Grupa BDR Thermea rozpoczęła testy terenowe pierwszego na świecie domowego kotła zasilanego wodorem. Ten przełomowy kocioł spala czysty zielony wodór do ogrzewania wody i domów bez uwalniania dwutlenku węgla. Na potrzeby pilotażowego projektu przebudowany został rurociąg gazu ziemnego, który transportuje do kotłowni budynku mieszkalnego produkowany na miejscu zielony wodór.

Pierwszy na świecie kocioł zasilany w 100% wodorem przeszedł trzy lata testów w warunkach rzeczywistych

Ostatnia planowa wizyta konserwacyjna wykazała, że kocioł zasilany w 100% wodorem nadal jest w doskonałym stanie, działa nieprzerwanie od czasu instalacji i to bez żadnych problemów czy utraty wydajności. 

„Jesteśmy niezmiernie dumni, że nasz kocioł na wodór jest w tak dobrym stanie i działa dokładnie tak, jak w momencie instalacji. To dla nas doskonały wynik” – mówi Andrea Manini, szef programu wodoru i ogniw paliwowych w BDR Thermea Group.

Z laboratorium na testy terenowe

Kocioł na czysty wodór został opracowany i szeroko przetestowany w centrum badawczo-rozwojowym BDR Thermea Group we Włoszech. A fakt, że sprawdza się tak dobrze w rzeczywistych warunkach, potwierdza ustalenia laboratoryjne zespołu badawczo-rozwojowego dotyczące spalania wodoru w kotłach. Jednym z nich jest to, że komora spalania jest bardzo czysta, dzięki parze wodnej wytwarzanej podczas spalania wodoru.

- „Wyniki testów terenowych potwierdzają nasze wybory techniczne, których dokonaliśmy w naszym laboratorium, i utwierdzają nas w pewności, że warto zwiększyć skalę testów w rzeczywistych warunkach” - mówi Manini.

Grupa BDR Thermea odgrywa obecnie wiodącą rolę w dekarbonizacji ogrzewania, kreując zapotrzebowanie na ogrzewanie wodorem.

- „Coraz więcej firm z naszej branży idzie w nasze ślady.” — zauważa Andrea Manini – Szef Programu Wodoru i Ogniw Paliwowych w Grupie BDR Thermea.

Artykuł został dodany przez firmę

BDR Thermea Poland Sp. z o.o.

Marka De Dietrich troszcząc się o nasze środowisko na pierwszym miejscu stawia poszanowanie zasobów naturalnych i wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Wszystkie urządzenia De Dietrich znane są doskonałej jakości, dając gwarancję wieloletniej pracy. 

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.