Budując dom, wielu ludzi decyduje się na dodanie poddasza, które ma wiele różnych zastosowań.
Jakie ogrzewanie do warsztatu lub hali produkcyjnej?
Laur Konsumenta to znany od kilku lat plebiscyt, wyróżniający liderów jakości i innowacyjności w swojej branży, od lat cieszący się nieustającym powodzeniem.
Instalacja wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła jest coraz częściej stosowanym rozwiązaniem w nowo powstających budynkach. To niewątpliwie najlepszy krok w stronę oszczędności energii, wciąż budzi jednak wiele pytań i wątpliwości np. jaki rodzaj rekuperatora wybrać, jaki to będzie miało wpływ na ogrzewanie w domu itd. Eksperci z VASCO Group postanowili odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania.
Nowoczesne domy są coraz cieplejsze i możliwe jest ich ogrzewanie niskotemperaturowymi źródłami ciepła współdziałającymi z niskotemperaturowymi grzejnikami. Które grzejniki są faktycznie niskotemperaturowe? Otóż by grzejnik był zdolny do grzania niskotemperaturowego, musi mieć dużą powierzchnię kontaktu z powietrzem. Takimi grzejnikami są regulusy – grzejniki ścienne o największej na rynku powierzchni wymiany.
Popularna podłogówka zyskała zwolenników dzięki wysokiej efektywności przy niskotemperaturowych źródłach ciepła i komfortowemu użytkowaniu. Wśród innowacyjnych rozwiązań w zakresie ogrzewania płaszczyznowego pojawia się również instalacja ścienna – jak działa i dlaczego warto wybrać ciepło ze ścian?
Uponor oferuje przyjazne dla środowiska i zapewniające wysoki komfort systemy ogrzewania i chłodzenia , oraz , aby zapewnić odpowiedni klimat do pracy i życia.
Ograniczone miejsce, niskie pomieszczenie lub brak źródeł ciepła, jak piece gazowe – to tylko niektóre z czynników uniemożliwiających montaż tradycyjnych, wodnych systemów ogrzewania podłogowego. Rozwiązaniem są elektryczne maty grzewcze Uponor Comfort E zasilane prądem i przyjazne środowisku.
Sposób ogrzewania budynku to jedna z ważniejszych decyzji, jaką trzeba podjąć na etapie projektowania domu. Metoda, którą wybierzemy, wpływa nie tylko na wygląd budynku, ale także późniejsze wydatki, a wiadomo przecież, że to właśnie ogrzewanie najbardziej nadwyręża portfele i konta domowników. Poznaj najlepsze sposoby na ogrzanie budynku, dzięki którym zimowy okres nie będzie aż tak bardzo dotkliwy.
Budując dom lub remontując mieszkanie stajemy przed wieloma wyborami, jednym z najważniejszych jest wybór odpowiedniego systemu ogrzewania, który będzie ekologiczny, zapewni nam komfort cieplny , a zarazem nie zrujnuje budżetu domowego.
Jedną z kluczowych decyzji, którą muszą podjąć inwestorzy budowlani, jest wybór materiałów do wykonania instalacji grzewczej. W Polsce ogrzewanie podłogowe najczęściej wykonuje się z tworzyw sztucznych.
W sezonie letnim mało kto myśli o zabezpieczeniu opału na zimę.
Czy system ogrzewania budynku zawsze musi wiązać się ze skomplikowaną instalacją grzewczą? Czy „ekologicznie” zawsze oznacza „drogo”? Otóż nie! Coraz większym zaufaniem klientów cieszą się systemy ogrzewania powierzchniowego na podczerwień– a dokładnie folia grzewcza. Jednym z czołowych jej producentów jest FELIX. Co bardzo ważne - systemy z folią grzewczą dotowane są w Programie Czyste Powietrze.
W dobie, kiedy coraz bardziej zwracamy uwagę na wydatki w domowym budżecie i staramy się optymalizować koszty, oraz kiedy chętnie wybieramy rozwiązania ekologiczne, warto zwrócić uwagę na możliwość obniżenia wysokich rachunków za ogrzewanie.
Wiele osób decydując się na zakup lokalu użytkowego zastanawia się, jaki rodzaj ogrzewania wybrać. Jedną z możliwości jest ogrzewanie gazowe. Warto bliżej przyjrzeć się temu rozwiązaniu, ponieważ posiada wiele zalet. Zostały one opisane w poniższym artykule.