Buderus

Wynik wyszukiwania

 
ArmaFlex® Duct Plus Alu - wymagaj więcej od izolacji kanałów wentylacyjnych zdjęcie

ArmaFlex® Duct Plus Alu - wymagaj więcej od izolacji kanałów wentylacyjnych

Podstawową funkcją izolacji kanałów wentylacyjnych jest zapobieganie stratom energii, kontrola kondensacji oraz ochrona pomieszczeń przed hałasem.

Czytaj więcej

 
ArmaFlex Duct Plus Al – sposób na kompleksową izolację kanałów wentylacyjnych zdjęcie

ArmaFlex Duct Plus Al – sposób na kompleksową izolację kanałów wentylacyjnych

Odpowiednia izolacja kanałów wentylacyjnych jest niezbędna do wydajnej pracy systemów klimatyzacyjnych, wentylacyjnych. Efektywna izolacja powinna uchronić instalacje przed kondensacją pary wodnej oraz korozją, redukować hałas, a przy tym być łatwa w montażu i trwała. Poszukując idealnego produktu spełniającego te wszystkie wymogi warto wziąć pod uwagę najnowsze rozwiązanie firmy Armacell – innowacyjną izolację Armaflex Duct Plus Al.

Czytaj więcej

 
Izolacja kanałów wentylacyjnych. O czym pamiętać przy jej wyborze? zdjęcie

Izolacja kanałów wentylacyjnych. O czym pamiętać przy jej wyborze?

Wybór odpowiedniej izolacji dedykowanej kanałom wentylacyjnym może być nie lada wyzwaniem. Odporność na kondensację, odpowiednia grubość, łatwość montażu, redukcja hałasu – to tylko kilka parametrów, które powinniśmy wziąć pod uwagę decydując się na konkretny produkt. Ekspert firmy Armacell podpowiada o czym powinniśmy pamiętać wybierając izolację kanałów wentylacyjnych.

Czytaj więcej

 
Grzejniki kanałowe z wentylatorem zdjęcie

Grzejniki kanałowe z wentylatorem

Wraz ze wzrostem popularności pomp ciepła oraz innych niskotemperaturowych źródeł ciepła, wyraźnie rośnie zainteresowanie takimi urządzeniami jak grzejniki ścienne z wentylatorem, a także grzejniki kanałowe z wentylatorem.

Czytaj więcej

 
ArmaFlex Duct Plus AL – sposób na wydajną pracę wentylacji zdjęcie

ArmaFlex Duct Plus AL – sposób na wydajną pracę wentylacji

Właściwa praca kanałów wentylacyjnych zależy w dużej mierze od ich odpowiedniej izolacji.

Czytaj więcej

 
REGULUS®-system – Grzejniki ścienne i kanałowe do ogrzewania i chłodzenia – TOP 2020. Chłodzenie pomieszczeń – gorący temat                               zdjęcie

REGULUS®-system – Grzejniki ścienne i kanałowe do ogrzewania i chłodzenia – TOP 2020. Chłodzenie pomieszczeń – gorący temat

Wraz z pojawieniem się pomp ciepła oraz grzejników rewersyjnych REGULUS®-system REVERS powstała możliwość pracy układu centralnego ogrzewania jako układu… centralnego chłodzenia. Dwa w jednym, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów i tworzenia dodatkowych instalacji takich jak odpowiednie dla chłodzenia systemy wentylacyjne.

Czytaj więcej

 
Panasonic wprowadza nowe jednostki kanałowe dla serii PACi zdjęcie

Panasonic wprowadza nowe jednostki kanałowe dla serii PACi

Panasonic Heating & Cooling uzupełni ofertę systemów komercyjnych PACi o 7 nowych, łatwych do adaptacji w różnych rozwiązaniach, jednostek kanałowych – o mocy od 3,6kW do 14kW.

Czytaj więcej

 
Kiedy kanały HVAC izolujemy matą. Poradnik bezbłędnego montażu zdjęcie

Kiedy kanały HVAC izolujemy matą. Poradnik bezbłędnego montażu

Dla poprawnego działania systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych w budynkach niezbędne jest zastosowanie odpowiedniej izolacji termicznej. Odpowiedniej, to znaczy poprawnie dobranej, zwymiarowanej i zamontowanej. Razem z ekspertem Paroc podpowiadamy, jak bezbłędnie wykonać izolację kanałów HVAC przy pomocy elastycznych mat z wełny kamiennej.  

Czytaj więcej

 
Jakie grzejniki do nowoczesnego domu? A może ogrzewanie kanałowe? zdjęcie

Jakie grzejniki do nowoczesnego domu? A może ogrzewanie kanałowe?

W nowoczesnych domach ważna jest możliwość sterowania dostarczanym poprzez grzejniki ciepłem. Ogrzewanie podłogowe cechuje duża bezwładność cieplna, a znacznie bardziej sterowalne grzejniki ścienne wymagają zarezerwowania miejsca na ścianach. 

Czytaj więcej

 
Salon z dużym tarasem ogrzewany grzejnikami kanałowymi zdjęcie

Salon z dużym tarasem ogrzewany grzejnikami kanałowymi

Klimat w Polsce cechuje duża dynamika, dlatego do ogrzewania wnętrz o dużych przeszkleniach najlepszym rozwiązaniem jest szybko reagujące ogrzewanie kanałowe. Grzejniki kanałowe mają bardzo małą masę i małą pojemność wodną dzięki czemu szybko zaczynają grzać pełną mocą. Działają jak kurtyna ciepłego powietrza i zabezpieczają przed wnikaniem chłodnego powietrza z tarasu (balkonu) w głąb pomieszczenia.

Czytaj więcej

 
EPP – doskonały materiał do systemów kanałów i kształtek zdjęcie

EPP – doskonały materiał do systemów kanałów i kształtek

Od kilku lat EPP coraz częściej znajduje zastosowanie w branży HVAC. Dzięki zaletom spienionego polipropylenu kanały i kształtki wykonane z tego materiału są lekkie i nie wymagają dodatkowej izolacji, ponieważ sam materiał posiada takie właściwości. Spieniony polipropylen jest rzeczywiście doskonałą izolacją, przewodnictwo cieplne materiału zwykle kształtuje się na poziomie λ = 0,036-0,040 [W / m * k]. Zatem zastosowanie EPP w HVAC pomaga wyeliminować mostki termiczne.

Czytaj więcej

 
Bo sprawne krążenie w budynku to podstawa. Paroc prezentuje maty izolacyjne z serii PAROC Hvac zdjęcie

Bo sprawne krążenie w budynku to podstawa. Paroc prezentuje maty izolacyjne z serii PAROC Hvac

Fachowi instalatorzy i projektanci mawiają czasem: „pokaż mi przewody HVAC, a powiem Ci, jak funkcjonuje budynek”. I nie są przy tym bez racji, bo od poprawnego transportu mediów przez kanały grzewcze, wentylacyjne i klimatyzacyjne zależy m.in. komfort osób przebywających we wnętrzach oraz efektywność energetyczna obiektu. W zadaniach tych profesjonalistom pomagają sprawdzone rozwiązania izolacyjne – na przykład maty z wełny kamiennej z serii PAROC Hvac.  

Czytaj więcej

 
Wentylacja i rekuperacja pomieszczeń – dlaczego warto? zdjęcie

Wentylacja i rekuperacja pomieszczeń – dlaczego warto?

We właściwie wentylowanych pomieszczeniach nie tylko lepiej się pracuje, ale też odpoczywa. Stworzony w ten sposób mikroklimat sprzyja dobremu zdrowiu. Zmniejsza ryzyko rozwoju chorób układu oddechowego lub zaostrzenia już istniejących schorzeń, m.in. astmy czy alergii. 

Czytaj więcej

 
Nasady kominowe - najlepszy sposób na pozbycie się ciągu wstecznego zdjęcie

Nasady kominowe - najlepszy sposób na pozbycie się ciągu wstecznego

Przy budowie domu, ważne jest by zadbać o każdym jego element - każdy układ i system.

Czytaj więcej

 
STIEBEL ELTRON – wentylacja i rekuperacja, świeże i czyste powietrze w Twoim domu! zdjęcie

STIEBEL ELTRON – wentylacja i rekuperacja, świeże i czyste powietrze w Twoim domu!

Nowoczesny sposób na wentylację to znacznie więcej niż świeże i czyste powietrze. Systemy wentylacyjne STIEBEL ELTRON gwarantują niezawodną cyrkulację powietrza, która nie tylko pozostaje regularna, ale również bardzo skuteczna. Każdy z etapów odbywa się bez marnowania dodatkowej energii elektrycznej.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 191