Stając przed wyborem źródła ciepła należy wziąć pod uwagę nie tylko cenę urządzenia oraz jego popularność, ale przede wszystkim oszczędności, jakie może przynieść nam jego użytkowanie w perspektywie kilku sezonów grzewczych.
Ostatnie tygodnie lata są dobrym momentem, by przygotować się do kolejnego sezonu grzewczego.
Coraz większa liczba Polaków decyduje się na zaopatrywanie gospodarstw domowych w prąd za pomocą systemów fotowoltaicznych. Niewątpliwie wpływ na to mają programy dotacyjne takie jak Mój Prąd czy też inicjatywy lokalne.
Kocioł kondensacyjny Vitrix Zeus 25 z powodzeniem zadowoli użytkowników mieszkań i małych domów, którzy potrzebują ciepłej wody użytkowej na poziomie wyższym niż z kotła przepływowego.
Według analiz ekspertów średni metraż domu oddawanego do użytku w Polsce w 2018 r. to 144 m2.
Wybór dobrego kotła centralnego ogrzewania to jedna z najważniejszych kwestii, jaka musi być rozstrzygnięta po budowie domu, ewentualnie wymianie instalacji ciepłowniczej. Od tego, jaki wybierze się kocioł, zależy ciepło w domu, ciepło wody, a także, oczywiście, poniesione na to wszystko wydatki.
Dzięki zainstalowaniu kotła kondensacyjnego możesz zmniejszyć koszty eksploatacji, bardziej ekologicznie pozyskiwać energię i efektywniej wykorzystywać paliwa – sprawność znormalizowana urządzenia przekracza 100%. Kocioł kondensacyjny zużywa w trakcie pracy nawet o 30% mniej gazu niż urządzenia starego typu. Jakie są inne korzyści wymiany starego kotła na ten z techniką kondensacyjną?
Zima zbliża się wielkim krokami a co za tym idzie rozpoczął się wzmożony ruch na rynku urządzeń grzewczych.
Zanim rozpocznie się sezon grzewczy, warto rozważyć wymianę starego kotła grzewczego na urządzenie nowej generacji – kocioł kondensacyjny. Co możemy dzięki temu zyskać? Niższe koszty eksploatacji, efektywniejsze wykorzystanie paliwa i bardziej ekologiczne pozyskiwanie energii. Na jakiej zasadzie działa tego typu kocioł i jak to możliwe, że może on uzyskać sprawność znormalizowaną nawet na poziomie 109%?
Logamax plus GB122K to nowy kocioł kondensacyjny marki Buderus, który może być stosowany w różnych typach obiektów, od małych mieszkań do sporych segmentów i domów. Niewielkie wymiary, wysoka efektywność i cicha praca stwarzają szerokie możliwości zastosowań tego kompaktowego urządzenia.
Flagowy produkt polskiej firmy TIS z Lipska – kocioł TIS Pellet 20 przeszedł pomyślnie proces badań otrzymując certyfikat 5 klasy a dodatkowo znak EcoDesing. Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Rolnictwa od lipca br. w przydomowych kotłowniach można instalować wyłącznie kotły C.O. spełniające unijne normy - czyli posiadające certyfikaty tego typu.
Metraż pomieszczeń ściśle wiąże się z doborem kotła gazowego, a dokładnie z jego mocą. Konieczna jest też wiedza o zapotrzebowaniu na ciepło w danym budynku. Wtedy można odpowiednio wybrać model kotła.
Konieczność wymiany kotła to dobra okazja, by poznać zalety techniki kondensacyjnej. Dlaczego nie warto już montować tradycyjnych kotłów? Czy wymiana kotła wymaga dużo pracy? Eksperci marki Saunier Duval odpowiadają na najczęściej zadawane pytania związane z modernizacją systemu grzewczego.
W lipcu do sprzedaży trafi nowy gazowy kocioł kondensacyjny w wersji jedno- i dwufunkcyjnej - Lumea MPX firmy De Dietrich. To wydajny kocioł w małym formacie o eleganckiej i uniwersalnej stylistyce.
Zima za pasem – chce się powiedzieć, że sezon grzewczy ruszył „pełną parą”, ale mając na względzie regularnie pogarszający się stan jakości powietrza, parę wypadałoby zastąpić smogiem.