WILO Polska Sp. z o.o.

Wynik wyszukiwania

 
Wpływ wentylacji mechanicznej na ogrzewanie w domu, sposób jej czyszczenia czy montaż  10 rzeczy, które musisz wiedzieć o rekuperacji zdjęcie

Wpływ wentylacji mechanicznej na ogrzewanie w domu, sposób jej czyszczenia czy montaż 10 rzeczy, które musisz wiedzieć o rekuperacji

Instalacja wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła jest coraz częściej stosowanym rozwiązaniem w nowo powstających budynkach. To niewątpliwie najlepszy krok w stronę oszczędności energii, wciąż budzi jednak wiele pytań i wątpliwości np. jaki rodzaj rekuperatora wybrać, jaki to będzie miało wpływ na ogrzewanie w domu itd. Eksperci z VASCO Group postanowili odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania.

Czytaj więcej

 
Współczesne ogrzewanie domu – o czym warto wiedzieć? zdjęcie

Współczesne ogrzewanie domu – o czym warto wiedzieć?

Sposób ogrzewania budynku to jedna z ważniejszych decyzji, jaką trzeba podjąć na etapie projektowania domu. Metoda, którą wybierzemy, wpływa nie tylko na wygląd budynku, ale także późniejsze wydatki, a wiadomo przecież, że to właśnie ogrzewanie najbardziej nadwyręża portfele i konta domowników. Poznaj najlepsze sposoby na ogrzanie budynku, dzięki którym zimowy okres nie będzie aż tak bardzo dotkliwy.

Czytaj więcej

 
Proekologiczne ogrzewanie domu, czyli zalety zamontowania pompy ciepła w domu jednorodzinnym zdjęcie

Proekologiczne ogrzewanie domu, czyli zalety zamontowania pompy ciepła w domu jednorodzinnym

Zmiany klimatyczne spowodowane nadmierną emisją dwutlenku węgla sprawiają, że coraz chętniej korzystamy z odnawialnych źródeł energii w domach jednorodzinnych. W 2016 roku udział OZE w ogólnym pozyskaniu energii pierwotnej w Polsce wyniósł 13,6% – wskazuje Główny Urząd Statystyczny.

Czytaj więcej

 
Inteligentne ogrzewanie domu – jak to działa? zdjęcie

Inteligentne ogrzewanie domu – jak to działa?

Inteligentne domy to już nie wizja przyszłości, ale realne rozwiązania, które każdy może wprowadzić do swojego domu – zarówno na etapie budowy, jak i w zamieszkałym budynku. Systemy smart pozwalają na zdalne sterowanie różnymi urządzeniami podłączonymi do sieci Wi-Fi. Za pomocą specjalnej aplikacji można zarządzać m.in. ogrzewaniem w domu. Sprawdzamy, na czym to polega.

Czytaj więcej

 
Ogrzewanie domu – co wybrać? zdjęcie

Ogrzewanie domu – co wybrać?

Każdy chce, aby jego dom bądź mieszkanie było ciepłe i przytulne. Staramy się uszczelniać okna i drzwi lub inwestujemy w drogie ogrzewanie podłogowe w łazience bądź w kuchni. 

Czytaj więcej

 
Eko-finanse: jak nie tracić pieniędzy na ogrzewaniu domu zdjęcie

Eko-finanse: jak nie tracić pieniędzy na ogrzewaniu domu

Koszty związane z ogrzewaniem domu w okresie jesienno-zimowym są jednym z głównych wydatków gospodarstw domowych.

Czytaj więcej

 
Jakie ogrzewanie do hal, magazynów i warsztatów zdjęcie

Jakie ogrzewanie do hal, magazynów i warsztatów

Jakie ogrzewanie do warsztatu lub hali produkcyjnej?

Czytaj więcej

 
Jakie grzejniki do nowoczesnego domu?  A może ogrzewanie kanałowe? zdjęcie

Jakie grzejniki do nowoczesnego domu? A może ogrzewanie kanałowe?

W nowoczesnych domach ważna jest możliwość sterowania dostarczanym poprzez grzejniki ciepłem. Ogrzewanie podłogowe cechuje duża bezwładność cieplna, a znacznie bardziej sterowalne grzejniki ścienne wymagają zarezerwowania miejsca na ścianach. 

Czytaj więcej

 
Ogrzewanie i chłodzenie grzejnikami - grzejniki rewersyjne REGULUS® - REVERS - grzejniki do pomp ciepła - grzejniki niskotemperaturowe zdjęcie

Ogrzewanie i chłodzenie grzejnikami - grzejniki rewersyjne REGULUS® - REVERS - grzejniki do pomp ciepła - grzejniki niskotemperaturowe

Nowoczesne domy są coraz cieplejsze i możliwe jest ich ogrzewanie niskotemperaturowymi źródłami ciepła współdziałającymi z niskotemperaturowymi grzejnikami. Które grzejniki są faktycznie niskotemperaturowe? Otóż by grzejnik był zdolny do grzania niskotemperaturowego, musi mieć dużą powierzchnię kontaktu z powietrzem. Takimi grzejnikami są regulusy – grzejniki ścienne o największej na rynku powierzchni wymiany.

Czytaj więcej

 
Ogrzewanie podłogowe w istniejącym budynku zdjęcie

Ogrzewanie podłogowe w istniejącym budynku

Ogrzewanie podłogowe najczęściej kojarzy się z bardzo przyjemnym odczuciem jakie daje ciepła podłoga w łazience. Ta odrobina luksusu jest dzisiaj dostępna nie tylko dla inwestorów, którzy dopiero budują swój dom.

Czytaj więcej

 
Ogrzewanie elektryczne domu - akumulacja podłogowa zdjęcie

Ogrzewanie elektryczne domu - akumulacja podłogowa

Ogrzewanie elektryczne przez całe lata spotykało się z niepochlebną opinią. W obecnych czasach wśród osób rozpoczynających przygodę z budową nowego domu ta opinia powoli  zmienia się. Inwestorzy są coraz częściej świadomi tego, że ogrzewanie elektryczne szczególnie akumulacyjne to trafiona inwestycja.    

Czytaj więcej

 
3% - tylko tyle ogrzewanie podłogowe z miedzi jest droższe od instalacji z tworzywa sztucznego zdjęcie

3% - tylko tyle ogrzewanie podłogowe z miedzi jest droższe od instalacji z tworzywa sztucznego

Jedną z kluczowych decyzji, którą muszą podjąć inwestorzy budowlani, jest wybór materiałów do wykonania instalacji grzewczej. W Polsce ogrzewanie podłogowe najczęściej wykonuje się z tworzyw sztucznych.

Czytaj więcej

 
Comfort E – elektryczne ogrzewanie podłogowe od Uponor zdjęcie

Comfort E – elektryczne ogrzewanie podłogowe od Uponor

Ograniczone miejsce, niskie pomieszczenie lub brak źródeł ciepła, jak piece gazowe – to tylko niektóre z czynników uniemożliwiających montaż tradycyjnych, wodnych systemów ogrzewania podłogowego. Rozwiązaniem są elektryczne maty grzewcze Uponor Comfort E zasilane prądem i przyjazne środowisku.

Czytaj więcej

 
Ogrzewanie na podczerwień - to jest to ! zdjęcie

Ogrzewanie na podczerwień - to jest to !

Budując dom lub remontując mieszkanie stajemy przed wieloma wyborami, jednym z najważniejszych jest wybór odpowiedniego systemu ogrzewania, który będzie ekologiczny, zapewni nam komfort cieplny , a zarazem nie zrujnuje budżetu domowego.

Czytaj więcej

 
Dlaczego ogrzewanie na gaz to dobry pomysł? zdjęcie

Dlaczego ogrzewanie na gaz to dobry pomysł?

Wiele osób decydując się na zakup lokalu użytkowego zastanawia się, jaki rodzaj ogrzewania wybrać. Jedną z możliwości jest ogrzewanie gazowe. Warto bliżej przyjrzeć się temu rozwiązaniu, ponieważ posiada wiele zalet. Zostały one opisane w poniższym artykule.  

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 1435