Poszukując optymalnych metod ogrzewania domu wcale nie musimy ograniczać się do klasycznych rozwiązań. Warto poznać również zalety nietradycyjnych możliwości – tym bardziej, że obecnie mamy dostęp do wielu ciekawych innowacji. Nowością z zakresu niekonwencjonalnych metod grzewczych jest ogrzewanie podczerwienią. Jest to jedna z najbardziej atrakcyjnych alternatyw mogących już niedługo zastąpić tradycyjne ogrzewanie gazowe i węglowe.
Po rocznej przerwie Targi Budownictwa i Targi Technik Grzewczych powróciły do Hali pod Dębowcem w Bielsku-Białej w bardzo dobrej kondycji.
Najnowsze trendy w budownictwie, innowacyjne materiały i technologie budowlane, sprawdzone rozwiązania dla oszczędności energii, systemy fotowoltaiczne i grzewcze, atrakcyjne propozycje aranżacji i wyposażenia wnętrz, porady ekspertów. Wszystko to na 58 Międzynarodowych Targach Budownictwa i Strefie Dobrych Wnętrz „Jesień 2020” oraz 22 Targach Technik Grzewczych i Oszczędności Energii „Instal System 2020”, w Bielsku – Białej, w dniach 25 – 27 września w Hali pod Dębowcem przy ul. Karbowej 26.
Montaż paneli fotowoltaicznych cieszy się w Polsce coraz większą popularnością.
Fotowoltaika niewątpliwie staje się coraz bardziej popularnym i coraz częściej wykorzystywanym źródłem w produkcji energii odnawialnej w Polsce jak i na świecie. Jednak sama instalacja fotowoltaiczna składa się z kilku połączonych ze sobą elementów, które finalnie wytwarzają prąd elektryczny używany w gospodarstwach domowych. Istotnym elementem w każdej instalacji fotowoltaicznej są niewątpliwie panele. Warto zatem wiedzieć jakie są rodzaje paneli fotowoltaicznych tak by móc wybrać jak najlepszy dla siebie.
Poznajcie Ryśka – instalatora urządzeń grzewczych, specjalistę w swoim fachu. Rysiek jak każdy, miewa gorsze i lepsze dni. Kiedy wpadasz w kłopoty nie zaszkodzi mieć dodatkową forsę w portfelu. I tu z pomocą przychodzi Ryśkowi karta Instal Partner.
Komfortowa temperatura w centrum handlowym to jeden z ważnych elementów udanego biznesu. Nowoczesna Galeria Świdnicka postawiła na rozwiązania grzewcze marki Buderus.
Technologia inteligentnych domów na dobre zagościła w sferze nieruchomości i stała się niemal naturalnym elementem aranżacji naszych mieszkań. Nic dziwnego. Mobilne zarządzanie zespołem domowych urządzeń, oprócz wygody i komfortu psychicznego zapewnia także oszczędność – czasu, pieniędzy i środowiska. Zalety te są szczególnie widoczne w sferze ciepłownictwa.
Wybór odpowiedniego ogrzewania bywa trudny, ponieważ każda z metod posiada zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Przywołany w tytule ekogroszek również budzi skrajne emocje, jednak jego antagoniści nie mają racji, co zostanie udowodnione w tym artykule.
Lada moment w naszym kraju na dobre rozpocznie się sezon grzewczy. O tym, że jakość powietrza, którym oddychamy na co dzień pozostawia wiele do życzenia, wiadomo nie od dziś. Polska przoduje w niechlubnym rankingu krajów z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem w Unii Europejskiej, przekraczając wszystkie normy wskazane przez WHO.
Bosch EasyControl CT200 umożliwia sterowanie pracą kotła grzewczego oraz instalacją ogrzewania i c.w.u. poprzez bezprzewodową komunikację z elektronicznymi głowicami termostatycznymi na grzejnikach.
Nowoczesne systemy grzewcze często integrują w sobie kilka źródeł ciepła, m.in. olej, gaz, energię słoneczną czy paliwa stałe. Zapewnienie skutecznego współdziałania tych elementów to duże wyzwanie, konieczne jest bowiem sterowanie nimi z jednego punktu centralnego.
Grzejnik w formie pionowej, o szerokości mniejszej niż 0,5 metra, przeznaczony jest do niedużych domów. Instalując go w rogu pomieszczenia, zaoszczędzimy miejsce wzdłuż ścian, które możemy wykorzystać do ustawienia mebli. Dzięki ogrzewaniu za pomocą specjalnego płynu, otrzymamy ciepło zbliżone charakterem do C.O.
Pierwszy inteligentny dom powstał w 1950 roku. Od tamtej pory sporo się zmieniło – nowoczesne rozwiązania są dostępne na wyciągnięcie… smartfona. Bezprzewodowa łączność rewolucjonizuje nie tylko rynek gadżetów, ale też zaawansowanych instalacji.