Robert Bosch Sp. z o.o. Junkers
 
Ciepła woda użytkowa – jakie urządzenie do podgrzewania wybrać? zdjęcie

Ciepła woda użytkowa – jakie urządzenie do podgrzewania wybrać?

Obecnie trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie bez ciepłej wody. Jeśli właściciele domów nie mają dostępu do sieci ciepłowniczej, przygotowują c.w.u. za pomocą urządzeń grzewczych. Ogrzewanie ciepłej wody użytkowej pochłania jednak znaczne ilości energii cieplnej. Dlatego tak istotny jest dobór urządzenia, które zrobi to w sposób efektywny, energooszczędny, a zarazem ekologiczny. Jego wybór często jest uzależniony od kosztów instalacji, eksploatacji oraz komfortu użytkowania. Na jakie rozwiązanie zatem postawić?

Czytaj więcej

 
Kolektory słoneczne do wsparcia produkcji ciepłej wody zdjęcie

Kolektory słoneczne do wsparcia produkcji ciepłej wody

Wykorzystanie energii słonecznej jest najbardziej opłacalną technologią produkcji ciepłej wody użytkowej.

Czytaj więcej

 
Ogrzewacz sam planuje produkcję ciepłej wody zdjęcie

Ogrzewacz sam planuje produkcję ciepłej wody

Na rynku dostępny jest ogrzewacz wody z cyfrowym sterowaniem, o średniej pojemności, który przeznaczony jest do większości gospodarstw domowych. Zbiera i analizuje dane, dzięki czemu sam planuje produkcję i zużycie wody. Pozwala to zaoszczędzić przynajmniej 20% energii.

Czytaj więcej

 
Nowości w ofercie Immergas. Więcej mocy dla Twojej wygody zdjęcie

Nowości w ofercie Immergas. Więcej mocy dla Twojej wygody

Jeden z liderów branży grzewczej w Polsce – Immergas, zaprezentował nowe pozycje dostępne w ofercie dla kotłowni przemysłowych. To gazowy kocioł kondensacyjny Victrix PRO 68 2 ErP oraz zasobniki ciepłej wody użytkowej. Nowe urządzenia wyróżniają się nie tylko wydajnością, ale także wygodą użytkowania.    

Czytaj więcej

 
Ogrzewacze wody o dużej pojemności zdjęcie

Ogrzewacze wody o dużej pojemności

Pojemnościowe ogrzewacze wody i zasobniki c.w.u. mogą pomieścić nawet 3 tys. litrów wody. Znajdziemy w nich takie elementy jak grzałka ceramiczna czy wymiennik spiralny (także podwójny), anoda magnezowa czy tytanowa, emalia ceramiczna oraz zabezpieczenie antybakteryjne. Niektóre z tych urządzeń posiadają procesor ze sztuczną inteligencją.

Czytaj więcej

 
Ogrzewacz wody dla małej lub dużej rodziny zdjęcie

Ogrzewacz wody dla małej lub dużej rodziny

Na rynku pojawił się elektryczny ogrzewacz wody z cyfrowym sterowaniem, którego zbiornik ma pojemność od 30l do 150l. Zaprojektowano go więc zarówno dla jednej osoby, rodziny, jak i małego biznesu. Posiada intuicyjny panel kontrolny z szybkim dostępem, ceramiczny element grzewczy, do tego współpracuje ze wszystkimi rodzajami wody.

Czytaj więcej

 
Nowy termodynamiczny ogrzewacz wody zdjęcie

Nowy termodynamiczny ogrzewacz wody

Od 1 października 2018 r. na rynku dostępny będzie ogrzewacz wody, z pompą ciepła, którym można sterować za pomocą aplikacji mobilnej. Zaspokoi zapotrzebowanie 7-osobowej rodziny na ciepłą wodę użytkową, zapewniając przy tym do 75% oszczędności energii, przy jej produkcji.

Czytaj więcej

 
Płaski ogrzewacz wody z elektroniką zdjęcie

Płaski ogrzewacz wody z elektroniką

Na rynku dostępny jest elektryczny ogrzewacz wody, z cyfrowym sterowaniem, który jest elegancki, smukły i wydajny. Przeznaczony jest do domów, gdzie design urządzenia ma duże znaczenie, a wolnej przestrzeni nie ma zbyt dużo.

Czytaj więcej

 
Nowoczesne i ekologiczne gazowe podgrzewacze wody i kotły standardowe w ofercie Termet S.A. zdjęcie

Nowoczesne i ekologiczne gazowe podgrzewacze wody i kotły standardowe w ofercie Termet S.A.

Rynek urządzeń czeka w najbliższym czasie dużo zmian, a wynikają one z wejścia w życie zaostrzonych wymogów dyrektywy ErP.   

Czytaj więcej

 
Oszczędzaj do 70% na przygotowaniu ciepłej wody w domu zdjęcie

Oszczędzaj do 70% na przygotowaniu ciepłej wody w domu

Nowe pompy ciepła do c.w.u. marki Junkers-Bosch

Czytaj więcej

 
Magnetyzery ECOMAG® - skuteczne na trudnych instalacjach zdjęcie

Magnetyzery ECOMAG® - skuteczne na trudnych instalacjach

Od ponad 15 lat firma Akra prezentuje wyniki uzyskane w budownictwie jedno- i wielorodzinnym oraz przemyśle po zamontowaniu magnetyzerów Ecomagów do wody.

Czytaj więcej

 
Jak ogrzać wodę w domku letniskowym? zdjęcie

Jak ogrzać wodę w domku letniskowym?

W domku letniskowym czy działkowej altanie mamy do dyspozycji małą przestrzeń. Dlatego stały dostęp do ciepłej wody może zapewnić pojemnościowy ogrzewacz, który ma płaski kształt i może być zainstalowany w poziomie lub pionie. Dzięki 2 zbiornikom i 2 grzałkom ceramicznym, a także sterowaniu za pomocą aplikacji mobilnej, bez przeszkód umyjemy się lub weźmiemy prysznic podczas wypoczynku na działce.

Czytaj więcej

 
Nowy moduł Panasonic ECOi Hydrokit zdjęcie

Nowy moduł Panasonic ECOi Hydrokit

Panasonic uzupełnił ofertę rozwiązań VRF o nowy moduł Hydrokit przeznaczony dla jednostek ECOi. Pozwala on na wykorzystanie ciepła odpadowego do produkcji ciepłej wody użytkowej lub ogrzewania.

Czytaj więcej

 
Inteligentny ogrzewacz wody zdjęcie

Inteligentny ogrzewacz wody

Na rynku dostępny jest ogrzewacz wody z cyfrowym sterowaniem, który dostosowuje się do rytmu życia rodziny. Zarządzamy jego pracą poprzez przenośny sterownik z wyświetlaczem LCD. W porównaniu z klasycznym ogrzewaczem, pozwala uzyskać do 20% oszczędności energii w skali roku, a także wydłużyć okres eksploatacji niemal 2-krotnie.

Czytaj więcej

 
Sprytny ogrzewacz wody do małych pomieszczeń zdjęcie

Sprytny ogrzewacz wody do małych pomieszczeń

Ogrzewacz wody, z inteligentnym sterowaniem, może sam planować produkcję i zużycie ciepłej wody, w zależności od potrzeb domowników. Płaski i smukły kształt, a także montaż pionowy lub poziomy sprawią, iż wpasuje się do małych pomieszczeń, w tym do zabudowy meblowej.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 1081