WILO Polska Sp. z o.o.

Wynik wyszukiwania

 
Nowoczesna galeria handlowa z systemem grzewczym Buderus zdjęcie

Nowoczesna galeria handlowa z systemem grzewczym Buderus

Komfortowa temperatura w centrum handlowym to jeden z ważnych elementów udanego biznesu. Nowoczesna Galeria Świdnicka postawiła na rozwiązania grzewcze marki Buderus.

Czytaj więcej

 
Ciepło w wersji smart. Mobilna kontrola systemów grzewczych zdjęcie

Ciepło w wersji smart. Mobilna kontrola systemów grzewczych

Technologia inteligentnych domów na dobre zagościła w sferze nieruchomości i stała się niemal naturalnym elementem aranżacji naszych mieszkań. Nic dziwnego. Mobilne zarządzanie zespołem domowych urządzeń, oprócz wygody i komfortu psychicznego zapewnia także oszczędność – czasu, pieniędzy i środowiska. Zalety te są szczególnie widoczne w sferze ciepłownictwa.

Czytaj więcej

 
Czy system grzewczy na ekogroszek się opłaca? zdjęcie

Czy system grzewczy na ekogroszek się opłaca?

Wybór odpowiedniego ogrzewania bywa trudny, ponieważ każda z metod posiada zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Przywołany w tytule ekogroszek również budzi skrajne emocje, jednak jego antagoniści nie mają racji, co zostanie udowodnione w tym artykule.

Czytaj więcej

 
Nowy regulator do sterowania systemem grzewczym Bosch EasyControl CT200 zdjęcie

Nowy regulator do sterowania systemem grzewczym Bosch EasyControl CT200

Bosch EasyControl CT200 umożliwia sterowanie pracą kotła grzewczego oraz instalacją ogrzewania i c.w.u. poprzez bezprzewodową komunikację z elektronicznymi głowicami termostatycznymi na grzejnikach.

Czytaj więcej

 
Komfortowa obsługa kompleksowych systemów grzewczych – nowy modułowy system sterowania Buderus Logamatic 5000 zdjęcie

Komfortowa obsługa kompleksowych systemów grzewczych – nowy modułowy system sterowania Buderus Logamatic 5000

Nowoczesne systemy grzewcze często integrują w sobie kilka źródeł ciepła, m.in. olej, gaz, energię słoneczną czy paliwa stałe. Zapewnienie skutecznego współdziałania tych elementów to duże wyzwanie, konieczne jest bowiem sterowanie nimi z jednego punktu centralnego.

Czytaj więcej

 
System grzewczy sterowany smartfonem – dlaczego warto postawić na nowe technologie? zdjęcie

System grzewczy sterowany smartfonem – dlaczego warto postawić na nowe technologie?

Pierwszy inteligentny dom powstał w 1950 roku. Od tamtej pory sporo się zmieniło – nowoczesne rozwiązania są dostępne na wyciągnięcie… smartfona. Bezprzewodowa łączność rewolucjonizuje nie tylko rynek gadżetów, ale też zaawansowanych instalacji.

Czytaj więcej

 
Koncepcja Logafix D3 marki Buderus to kompleksowa ochrona systemu grzewczego zdjęcie

Koncepcja Logafix D3 marki Buderus to kompleksowa ochrona systemu grzewczego

Efektywność i żywotność systemu grzewczego to kwestia kluczowa. Decyzje dotyczące wyposażenia i zabezpieczenia systemu grzewczego odgrywają fundamentalna rolę.

Czytaj więcej

 
Jesteś instalatorem urządzeń grzewczych? Pozwól sobie na więcej! zdjęcie

Jesteś instalatorem urządzeń grzewczych? Pozwól sobie na więcej!

Poznajcie Ryśka – instalatora urządzeń grzewczych, specjalistę w swoim fachu. Rysiek jak każdy, miewa gorsze i lepsze dni. Kiedy wpadasz w kłopoty nie zaszkodzi mieć dodatkową forsę w portfelu. I tu z pomocą przychodzi Ryśkowi karta Instal Partner.

Czytaj więcej

 
Grzejniki rewersyjne REGULUS®-system zdjęcie

Grzejniki rewersyjne REGULUS®-system

W instalacji z pompą ciepła warto zastosować grzejniki rewersyjne, które wykorzystywane są zarówno do ogrzewania jak i chłodzenia pomieszczeń. W miarę ocieplania się klimatu i wzrostu dynamiki zjawisk pogodowych, grzejniki rewersyjne staną się nieodłącznym elementem nowoczesnej instalacji centralnego ogrzewania zimą i centralnego chłodzenia latem. Grzejniki rewersyjne o bardzo małej bezwładności cieplnej tworzą elastyczny pod względem możliwych strategii użytkowania system grzewczo-chłodzący.

Czytaj więcej

 
Powietrze ogrzeje nam wodę zdjęcie

Powietrze ogrzeje nam wodę

Wybierając system grzewczy coraz częściej stawiamy na ochronę środowiska i niezależność. W trend ten wpisują się termodynamiczne ogrzewacze wody, które wykorzystują darmową energię z otaczającego powietrza - w garażu czy piwnicy. Zapewniają nam ciepłą wodę bez konieczności spalania gazu, węgla czy zużywania prądu.  

Czytaj więcej

 
Żywotność systemu grzewczego – jak ją przedłużyć? zdjęcie

Żywotność systemu grzewczego – jak ją przedłużyć?

Zakup odpowiedniego systemu grzewczego oraz koszty ogrzewania to znacząca część ogólnych kosztów utrzymania nieruchomości. Nowoczesne instalacje grzewcze charakteryzują się wysoką sprawnością działania, ale aby przez długi czas cieszyć się ich wydajnością niezbędne jest zastosowanie odpowiednich środków zabezpieczających.

Czytaj więcej

 
Jak działa system ogrzewania hybrydowego? zdjęcie

Jak działa system ogrzewania hybrydowego?

W nowoczesnym budownictwie stosowane są materiały budowlane doskonale akumulujące ciepło, coraz powszechniejsze staje się grzanie niskotemperaturowe, a straty wentylacyjne ograniczone są do minimum. Nie znajdą tu zastosowania grzejniki ciężkie, żeberkowe, płytowe, o dużej bezwładności cieplnej. Najlepszym rozwiązaniem, zarówno pod względem ekonomicznym jak i komfortu cieplnego, jest ogrzewanie hybrydowe.

Czytaj więcej

 
Przyjazny środowisku system grzewczy? Pompa ciepła HPA-O  STIEBEL ELTRON! zdjęcie

Przyjazny środowisku system grzewczy? Pompa ciepła HPA-O STIEBEL ELTRON!

Na co dzień nie myślimy o rzeczach podstawowych, jak jakość powietrza, jakim oddychamy. Coraz częściej jednak mówi się o smogu, który negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Walkę z nim podejmuje nie tylko Ministerstwo Środowiska, ale i samorządy terytorialne. By jednak miało to sens, trzeba włączyć się w te działania. W jaki sposób?

Czytaj więcej

 
Mądre ogrzewanie zapewni komfort i… oszczędności zdjęcie

Mądre ogrzewanie zapewni komfort i… oszczędności

Popularna podłogówka to jeden z najczęściej spotykanych systemów grzewczych w nowym budownictwie. Poza wygodą i minimalistycznym designem umożliwia indywidualne zarządzanie komfortem cieplnym we wnętrzu. Inteligentny dom nie tylko nagrzeje się sam, ale też dopasuje temperaturę do rytmu naszego dnia i przyzwyczajeń mieszkańców. Wystarczy jedynie dostęp do Internetu i sprawny system sterowania ogrzewaniem.

Czytaj więcej

 
Dom gotowy na wizytę Mikołaja, czyli jak ocieplić kominek na zimę? zdjęcie

Dom gotowy na wizytę Mikołaja, czyli jak ocieplić kominek na zimę?

Trzaskające w domowym palenisku drewno przywołuje na myśl ciepłe chwile – dosłownie i w przenośni. Oprócz niewątpliwej funkcji dekoracyjnej, kominek może bowiem z powodzeniem odciążyć funkcjonujący w budynku system grzewczy. 

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 1884