WILO Polska Sp. z o.o.
 
Edel-Woda – chłodzenie i ciepła woda użytkowa bez dodatkowych kosztów! zdjęcie

Edel-Woda – chłodzenie i ciepła woda użytkowa bez dodatkowych kosztów!

W dobie odczuwalnego ocieplenia klimatu a co za tym idzie wręcz „tropikalnych” letnich temperatur coraz większą popularnością cieszy się innowacyjne rozwiązanie francuskiej marki Auer, a konkretnie pompa ciepła do ciepłej wody użytkowej Edel-Woda.

Czytaj więcej

 
Ciepła woda użytkowa – jakie urządzenie do podgrzewania wybrać? zdjęcie

Ciepła woda użytkowa – jakie urządzenie do podgrzewania wybrać?

Obecnie trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie bez ciepłej wody. Jeśli właściciele domów nie mają dostępu do sieci ciepłowniczej, przygotowują c.w.u. za pomocą urządzeń grzewczych. Ogrzewanie ciepłej wody użytkowej pochłania jednak znaczne ilości energii cieplnej. Dlatego tak istotny jest dobór urządzenia, które zrobi to w sposób efektywny, energooszczędny, a zarazem ekologiczny. Jego wybór często jest uzależniony od kosztów instalacji, eksploatacji oraz komfortu użytkowania. Na jakie rozwiązanie zatem postawić?

Czytaj więcej

 
Czy pompa ciepła powietrze-woda może być w każdym domu? zdjęcie

Czy pompa ciepła powietrze-woda może być w każdym domu?

Pompa ciepła powietrze-woda może być instalowana w każdym domu, do którego jest doprowadzona energia elektryczna.

Czytaj więcej

 
Pompy ciepła typu powietrze/woda zdjęcie

Pompy ciepła typu powietrze/woda

Wzrost zainteresowania odnawialnymi źródłami energii spowodowany jest nie tylko przez zmiany klimatu i malejące zasoby naturalne. Decydujemy się na zakup takich urządzeń także ze względu na oszczędności, które możemy uzyskać na dłuższą metę - mimo, iż ich cena jest wyższa niż tradycyjnych źródeł energii. Dlaczego warto zainwestować w pompy ciepła typu powietrze-woda, które mogą w całości pokryć zapotrzebowanie cieplne budynku?

Czytaj więcej

 
Na co zwrócić uwagę przed wyborem systemu pompy ciepła typu powietrze-woda? zdjęcie

Na co zwrócić uwagę przed wyborem systemu pompy ciepła typu powietrze-woda?

Powietrze, energia słoneczna, energia z ziemi – odnawialne źródła energii są coraz częściej wybierane do zapewnienia odpowiedniego komfortu cieplnego w domach jednorodzinnych.

Czytaj więcej

 
Nowa pompa ciepła solanka-woda marki Buderus - Logatherm WSW196iT zdjęcie

Nowa pompa ciepła solanka-woda marki Buderus - Logatherm WSW196iT

Wysoce efektywna pompa ciepła do nowych i modernizowanych systemów

Czytaj więcej

 
Ciepła woda – jaki podgrzewacz warto kupić? zdjęcie

Ciepła woda – jaki podgrzewacz warto kupić?

Ciepła, bieżąca woda w kranie i pod prysznicem to podstawa. Niestety nie wszędzie możesz mieć dostęp do sieci komunalnej. W takim przypadku warto zainwestować w specjalistyczne podgrzewacze, dzięki którym woda w Twoim mieszkaniu lub domu. 

Czytaj więcej

 
Pompy ciepła powietrze-woda zdjęcie

Pompy ciepła powietrze-woda

Wysokotemperaturowe pompy ciepła powietrze-woda to alternatywa dla pomp gruntowych. Główną różnicą między tymi urządzeniami jest źródło ciepła. Pompa powietrze-woda pobiera energię z powietrza (nawet bardzo mroźnego) i w bardzo wydajny sposób przetwarza ją na ciepło w instalacji grzewczej.   

Czytaj więcej

 
Ekonomiczne podgrzewanie wody jest możliwe - pompy ciepła WWK electronic typu powietrze – woda firmy STIEBEL ELTRON zdjęcie

Ekonomiczne podgrzewanie wody jest możliwe - pompy ciepła WWK electronic typu powietrze – woda firmy STIEBEL ELTRON

Firma STIEBEL ELTRON wprowadziła na rynek nowoczesne pompy ciepła powietrze – woda. Te wykorzystujące najnowsze rozwiązania technologiczne, unikalne urządzenia służą do przygotowywania ciepłej wody użytkowej.

Czytaj więcej

 
Pompa ciepła typu monoblok – ekologiczna, łatwa w montażu i użytkowaniu zdjęcie

Pompa ciepła typu monoblok – ekologiczna, łatwa w montażu i użytkowaniu

Monoblok to typ pompy ciepła z fabrycznie zainstalowanym i sprawdzonym obiegiem chłodniczym. Jakie korzyści z tego wynikają? Zmniejsza się nakład pracy instalatora i możliwość wystąpienia błędów podczas montażu. 

Czytaj więcej

 
Kolektory słoneczne do wsparcia produkcji ciepłej wody zdjęcie

Kolektory słoneczne do wsparcia produkcji ciepłej wody

Wykorzystanie energii słonecznej jest najbardziej opłacalną technologią produkcji ciepłej wody użytkowej.

Czytaj więcej

 
Nowe pompy ciepła Panasonic All-in-One generacji H zdjęcie

Nowe pompy ciepła Panasonic All-in-One generacji H

Panasonic poszerzył ofertę pomp ciepła powietrze-woda o nowe modele Aquarea All-in-One. Jednostki zostały zaprojektowane z myślą o domach energooszczędnych, są dostępne w wariantach od 3 kW do 16 kW. Jedną z nowości w ramach generacji H jest wbudowany zestaw dwustrefowy, dzięki któremu urządzenie może zapewnić ogrzewanie grzejnikowe i podłogowe jednocześnie.  

Czytaj więcej

 
Pakiety PRESTIGE z pompami ciepła powietrze/woda LA 6-17 oraz LA 11TAS zdjęcie

Pakiety PRESTIGE z pompami ciepła powietrze/woda LA 6-17 oraz LA 11TAS

Pompy ciepła Dimplex powietrze/woda potrafią doskonale wykorzystywać energię zgromadzoną w powietrzu, jednak aby cały system działał możliwie wydajnie, oprócz pompy ciepła, niezbędny jest prawidłowy dobór pozostałych elementów instalacji. 

Czytaj więcej

 
Źródła ciepłej wody użytkowej – które wybrać? zdjęcie

Źródła ciepłej wody użytkowej – które wybrać?

Wybór systemu grzewczego zwykle jest uzależniany od kilku czynników – kubatury domu, który trzeba ogrzać, oczekiwanego komfortu cieplnego, możliwości finansowych właścicieli, zarówno jeśli chodzi o koszty inwestycyjne, jak i późniejszej eksploatacji. System grzewczy odpowiada jednak nie tylko za temperaturę w pomieszczeniach, ale też za podgrzanie ciepłej wody użytkowej i również na ten aspekt trzeba zwrócić uwagę, decydując się na konkretne rozwiązanie.

Czytaj więcej

 
Woda - potężny magazyn czystej energii zdjęcie

Woda - potężny magazyn czystej energii

Zajmuje 72% powierzchni naszej planety a jej globalne zasoby szacuje się na blisko 1,4 mld km3. Woda – od zarania świata drąży skały, doliny i formuje całe obszary lądowe.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 390