Buderus

Wynik wyszukiwania

 
Ogrzewanie na podczerwień - to jest to ! zdjęcie

Ogrzewanie na podczerwień - to jest to !

Budując dom lub remontując mieszkanie stajemy przed wieloma wyborami, jednym z najważniejszych jest wybór odpowiedniego systemu ogrzewania, który będzie ekologiczny, zapewni nam komfort cieplny , a zarazem nie zrujnuje budżetu domowego.

Czytaj więcej

 
Panele grzewcze na podczerwień – czym są i jak działają? zdjęcie

Panele grzewcze na podczerwień – czym są i jak działają?

Poszukując optymalnych metod ogrzewania domu wcale nie musimy ograniczać się do klasycznych rozwiązań. Warto poznać również zalety nietradycyjnych możliwości – tym bardziej, że obecnie mamy dostęp do wielu ciekawych innowacji. Nowością z zakresu niekonwencjonalnych metod grzewczych jest ogrzewanie podczerwienią. Jest to jedna z najbardziej atrakcyjnych alternatyw mogących już niedługo zastąpić tradycyjne ogrzewanie gazowe i węglowe.

Czytaj więcej

 
Oszczędzaj na ogrzewaniu zdjęcie

Oszczędzaj na ogrzewaniu

Wybór odpowiedniego ogrzewania to niełatwa decyzja.

Czytaj więcej

 
Folia grzewcza FELIX i pompa do c.w.u. Edel – nowoczesne ogrzewanie i c.w.u w zgodzie z naturą zdjęcie

Folia grzewcza FELIX i pompa do c.w.u. Edel – nowoczesne ogrzewanie i c.w.u w zgodzie z naturą

Czy system ogrzewania budynku zawsze musi wiązać się ze skomplikowaną instalacją grzewczą? Czy „ekologicznie” zawsze oznacza „drogo”? Otóż nie! Coraz większym zaufaniem klientów cieszą się systemy ogrzewania powierzchniowego na podczerwień– a dokładnie folia grzewcza. Jednym z czołowych jej producentów jest FELIX. Co bardzo ważne - systemy z folią grzewczą dotowane są w Programie Czyste Powietrze.

Czytaj więcej

 
Wpływ wentylacji mechanicznej na ogrzewanie w domu, sposób jej czyszczenia czy montaż  10 rzeczy, które musisz wiedzieć o rekuperacji zdjęcie

Wpływ wentylacji mechanicznej na ogrzewanie w domu, sposób jej czyszczenia czy montaż 10 rzeczy, które musisz wiedzieć o rekuperacji

Instalacja wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła jest coraz częściej stosowanym rozwiązaniem w nowo powstających budynkach. To niewątpliwie najlepszy krok w stronę oszczędności energii, wciąż budzi jednak wiele pytań i wątpliwości np. jaki rodzaj rekuperatora wybrać, jaki to będzie miało wpływ na ogrzewanie w domu itd. Eksperci z VASCO Group postanowili odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania.

Czytaj więcej

 
Jakie ogrzewanie do hal, magazynów i warsztatów zdjęcie

Jakie ogrzewanie do hal, magazynów i warsztatów

Jakie ogrzewanie do warsztatu lub hali produkcyjnej?

Czytaj więcej

 
Złoty Laur Konsumenta 2020 w kategorii Ogrzewanie Podłogowe! zdjęcie

Złoty Laur Konsumenta 2020 w kategorii Ogrzewanie Podłogowe!

Laur Konsumenta to znany od kilku lat plebiscyt, wyróżniający liderów jakości i innowacyjności w swojej branży, od lat cieszący się nieustającym powodzeniem.

Czytaj więcej

 
Ogrzewanie ścienne w Twoim domu: czy warto postawić na ciepło wprost ze ścian?  zdjęcie

Ogrzewanie ścienne w Twoim domu: czy warto postawić na ciepło wprost ze ścian?

Popularna podłogówka zyskała zwolenników dzięki wysokiej efektywności przy niskotemperaturowych źródłach ciepła i komfortowemu użytkowaniu. Wśród innowacyjnych rozwiązań w zakresie ogrzewania płaszczyznowego pojawia się również instalacja ścienna – jak działa i dlaczego warto wybrać ciepło ze ścian?

Czytaj więcej

 
Ogrzewanie i chłodzenie grzejnikami - grzejniki rewersyjne REGULUS® - REVERS - grzejniki do pomp ciepła - grzejniki niskotemperaturowe zdjęcie

Ogrzewanie i chłodzenie grzejnikami - grzejniki rewersyjne REGULUS® - REVERS - grzejniki do pomp ciepła - grzejniki niskotemperaturowe

Nowoczesne domy są coraz cieplejsze i możliwe jest ich ogrzewanie niskotemperaturowymi źródłami ciepła współdziałającymi z niskotemperaturowymi grzejnikami. Które grzejniki są faktycznie niskotemperaturowe? Otóż by grzejnik był zdolny do grzania niskotemperaturowego, musi mieć dużą powierzchnię kontaktu z powietrzem. Takimi grzejnikami są regulusy – grzejniki ścienne o największej na rynku powierzchni wymiany.

Czytaj więcej

 
Współczesne ogrzewanie domu – o czym warto wiedzieć? zdjęcie

Współczesne ogrzewanie domu – o czym warto wiedzieć?

Sposób ogrzewania budynku to jedna z ważniejszych decyzji, jaką trzeba podjąć na etapie projektowania domu. Metoda, którą wybierzemy, wpływa nie tylko na wygląd budynku, ale także późniejsze wydatki, a wiadomo przecież, że to właśnie ogrzewanie najbardziej nadwyręża portfele i konta domowników. Poznaj najlepsze sposoby na ogrzanie budynku, dzięki którym zimowy okres nie będzie aż tak bardzo dotkliwy.

Czytaj więcej

 
Energooszczędne ogrzewanie elektryczne – czy to możliwe? zdjęcie

Energooszczędne ogrzewanie elektryczne – czy to możliwe?

W dobie, kiedy coraz bardziej zwracamy uwagę na wydatki w domowym budżecie i staramy się optymalizować koszty, oraz kiedy chętnie wybieramy rozwiązania ekologiczne, warto zwrócić uwagę na możliwość obniżenia wysokich rachunków za ogrzewanie. 

Czytaj więcej

 
Dlaczego ogrzewanie na gaz to dobry pomysł? zdjęcie

Dlaczego ogrzewanie na gaz to dobry pomysł?

Wiele osób decydując się na zakup lokalu użytkowego zastanawia się, jaki rodzaj ogrzewania wybrać. Jedną z możliwości jest ogrzewanie gazowe. Warto bliżej przyjrzeć się temu rozwiązaniu, ponieważ posiada wiele zalet. Zostały one opisane w poniższym artykule.  

Czytaj więcej

 
Ogrzewanie i chłodzenie płaszyznowe Uponor zdjęcie

Ogrzewanie i chłodzenie płaszyznowe Uponor

Uponor oferuje przyjazne dla środowiska i zapewniające wysoki komfort systemy ogrzewania i chłodzenia , oraz , aby zapewnić odpowiedni klimat do pracy i życia.

Czytaj więcej

 
Comfort E – elektryczne ogrzewanie podłogowe od Uponor zdjęcie

Comfort E – elektryczne ogrzewanie podłogowe od Uponor

Ograniczone miejsce, niskie pomieszczenie lub brak źródeł ciepła, jak piece gazowe – to tylko niektóre z czynników uniemożliwiających montaż tradycyjnych, wodnych systemów ogrzewania podłogowego. Rozwiązaniem są elektryczne maty grzewcze Uponor Comfort E zasilane prądem i przyjazne środowisku.

Czytaj więcej

 
Lato to dobry moment, by zabezpieczyć ogrzewanie domu. Jaki rodzaj opału wybrać? zdjęcie

Lato to dobry moment, by zabezpieczyć ogrzewanie domu. Jaki rodzaj opału wybrać?

W sezonie letnim mało kto myśli o zabezpieczeniu opału na zimę.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 3524